Motor Lubawa - Tęcza Biskupiec (1:0) 3:0

Piłkarze Motoru Lubawa rozegrali na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie 11 kolejkę. Dzisiejszym przeciwnikiem była Tęcza Biskupiec, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Gospodarze pokonali gości 3:0. Trzy bramki w spotkaniu zdobył Cezary Sobolewski (dwie z rzutu karnego w drugiej połowie).

To był  dziwny  mecz, i chociaż  drużyna gospodarzy zwyciężyła,  i zdobyła  kolejne trzy punkty w tabeli,to  grą  dzisiejszą nie  zachwyciła.Przez  30 minut  dominowała na boisku ,ale  nie potrafiła zdobyć  bramki. W  33 minucie  po kapitalnie wykonanym rzucie rożnym  przez Igora  Szczepańskiego,Cezary Sobolewski strzela  gola i  gospodarze obejmują prowadzenie.

W  tym okresie mają  kilka  dogodnych sytuacji  do podwyższenia wyniku i strzelenia  bramek,ale obrona i bramkarz  gości bronią  się skutecznie.Goście w końcówce pierwszej połowy  stworzyli jedną  akcję lewą stroną  boiska,która  mogła zakończyć  się  zdobyciem bramki. Na przerwę gospodarze  schodzą  z jednobramkowym prowadzeniem.

W  drugiej połowie trener  Krzysztof Malinowski  dokonuje  zmian.Gospodarze  nadal dominują na boisku,ale  mało strzałów  na bramkę w konsekwencji brak  bramek. Po jednej z kontr i faulu zawodnika  gości na Diemishevie  w 64  minucie sędzia Pawel Apatowicz dyktuje  rzut karny.Do piłki podchodzi  Sobolewski i  zdobywa drugą bramkę  w tym  dniu.

Gospodarze  prowadzą  2: 0. Trenerzy  obu  drużyn dokonują kolejnych zmian w drużynach.W tym okresie  goście  nie mając nic  do stracenia, stworzyli kilka  groźnych kontr  pod  bramką Kościńskiego.

W  76 minucie  za faul na Olejniczaku  sędzia  ponownie dyktuje  rzut karny  dla gospodarzy, do piłki  podchodzi  najskuteczniejszy strzelec  Motoru- Cezary Sobolewski i zdobywa hat  tricka w tym spotkaniu. Motor Lubawa pokonuje  Tęczę  Biskupiec  3: 0.

Punkty oczywiście cieszą, ale  gra pozostawia nadal wiele  do  życzenia  jak przystało  na  drużynę z czołówki tabeli. Ważne jest,że  trener  od początku meczu  sygnował do gry młodych zawodników i w dzisiejszym  meczu dał szansę  gry wszystkim zawodnikom  drużyny.W końcówce  bramkarza Kościńskiego  zastąpił Jakub Olejniczak dla którego  był to  debiut w IV lidze.

Sędzią  głównym spotkania był  Paweł Apatowicz asystowali:  Artur KoperRobert Zielonka