4 Medale Makroregionu Rewelacyjni Młodzicy LKS Lubawa!

Opublikowano:

4 Medale Makroregionu. Rewelacyjni młodzicy! W sobotę 12.09.2020 w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostw Młodziķów U16 z udziałem 330 zawodników z 63 klubów Mazowsza i Warmii i Mazur.

Klub LKS Lubawa reprezentowało 12 młodzików pod opieką trenera Marka Tykarskiego (biegi) i Leszka Kołodziejskiego (rzuty). Fantastycznie zaprezentowała się Patrycja Kołodziejska, która poprawia rekord życiowy o 3m i zdobywa złoty medal w rzucie oszczepem z wynikiem 36,20m.

Konkurs stał na wysokim poziomie medal dawały wyniki powyżej 35metrów
dotychczasowa liderka zajmuje 4 lokatę. Kolejne dwa medale zdobywają w pchnìęciu kulą 3kg Klaudia Kucińska zdobywa srebro 11,67m, a Patrycja Ligman brąz 11,35m. Dziewczęta uległy tylko starszej rywalce z Radomia, a nie dały szans pozostałym zawodniczkom, które pchnęły kulę 1,5m bliżej.

Duża niespodzianką była postawa Klaudii Kucińskiej w konkurencji rzutu dyskiem. Dwukrotnie poprawia rekord życiowy i zdobywa srebrny medal z wynikiem 31,30metra. Do złota zabrakło zaledwie 5 centymetrów. Postawa całej 4 zasługuje na duże słowa uznania, zwłaszcza że rywalizują z rok starszymi zawodnikami.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również sztafeta dziewcząt 4x100m: Anna Szauer, Oliwia Sobota, Weronika Baranowska, Patrycja Jakubowska, które zajęły 4miejsce. Do medalu zabrakło 1 sekundy. Wysoką 6 lokatę zajęła nasza najlepsza sprinterka Anna Szauer. W finałowym biegu na 100 m osiąga czasy: 13,17s eliminacje, 13,3s finał. 

Znakomicie bieg był udziałem Pawła Rafińskiego, który na 1000m osiąga świetny rekord życiowy 2:47,6 i zajmuje 6 lokatę. Wynik byłby jeszcze lepszy, ale kolizja w biegu wymusiła u zawodnika zatrzymanie. Paweł również rywalizował z rok starszymi zawodnikami i na pewno w przyszłości jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczy. Wysoką 6 lokatę w rzucie oszczepem zajmuje również Patrycja Ligman 31,95m, wynik ten w większości makroregionów gwarantował medal, ale niestety w Ciechanowie poziom był dużo wyższy.

Nasi dzielni zawodnicy z kategorii U16 zdobyli razem 16 punktów we współzawodnictwie sportowym w rzucie dyskiem odnotowała również Weronika
Baranowska i Patrycja Kołodziejska. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim
zawodnikom i trenerom przygotowanie podopiecznych.

Brawo młodzicy LKS Lubawa!!!

materiał LKS Lubawa