Lipy koło Lubawy - Nabożeństwo Fatimskie

Opublikowano:

W niedzielę 13 września br. o godz. 19.30 w Sanktuarium w Lipach odprawione zostało Nabożeństwo Fatimskie, które poprzedziła msza św. koncelebrowana z udziałem kapłanów z dekanatu pod przewodnictwem ks. Pawła Śliwińskiego z parafii św. Anny w Lubawie, a homilię  wygłosił ks. Łukasz Otremski, który przybył z posługą kapłańską do Lubawy jako wikariusz w parafii NNMP.
W homilii zwrócił uwagę na rolę Maryi w życiu każdego z nas mówiąc na zakończenie:

- Pierwsi w sercu Maryi są Ci skrzywdzeni, najsłabsi. Ona jest ich matką, szczególnie tych ze złamanym sercem. Ona jest ich matką i matką wszystkich tych, którym się dobrze powodzi. Pan Bóg tak błogosławi im, że życie jest lekkie, łatwe i przyjemne i bardzo dobrze, ale wiemy, że szczególne miejsce w sercu Maryi zajmują Ci z tym złamanym sercem.
Jaką piękną i cudowną mamy matkę, że w tej całej biedzie Ona jest z Nami i powtarza Nam do serca,  na ucho w każdym  hymnie - Dziecko jestem przy Tobie cokolwiek się nie dzieje, jestem przy Tobie Ja - Twoja Matka
- zakończył kapłan.

Po  mszy świętej w kościele  ze względu na prace  remontowe wokół świątyni, wierni z dekanatu lubawskiego odmówili  tajemnice  chwalebne różańca świętego po czym kapłan pobłogosławił  wszystkich i odśpiewany został Apel Jasnogórski. 

(mz)