Mistrz i II v-ce Mistrz! - Lubawska Grupa Rajdowa LRacing!

Opublikowano:

Lubawska Grupa Rajdowa LRacing! ubiegłej soboty wzięła udział w finałowej rundzie TMK organizowanej przez Automobilklub Toruński na toruńskim lotnisku. Sobotnie zawody rozegrana na obiekcie lotniska gościły 40 zawodników.
Nasi reprezentanci pokazali się kolejnym razem z bardzo dobrej strony!

W klasie 1 sklasyfikowanych zostało 6 zawodników w autach z pojemnością do 1400ccm w której rywalizował Dawid Lontkowski swoim Fiatem 126p 650ccm. Dawid wywalczył zaskakujące 1 miejsce w swojej klasie oraz 11 w klasyfikacji generalnej. Tym samym w całym cyklu otrzymał tytuł II v-ce Mistrza klasyfikacji 2020 w klasie 1.

Wszystko zagrało, próba na lotnisku była szybka i miejscami zabrudzona jednak w takich warunkach mój Fiat okazał się zaskakująco konkurencyjny, a ja miałem bardzo dużo frajdy z jazdy, a to najważniejsze. – komentuje Dawid.  Kolejny z mistrzów Łukasz Lontkowski w sobotnich zawodach nie dał szans konkurencji w klasie 2 (auta z pojemnością do 1600ccm). Łukasz jadący Citroenem C2 VTS z duża przewagą wygrał zawody w swojej klasie, zajął również wysokie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Tym samym w klasyfikacji generalnej całego sezonu 2020 zdobył tytuł Mistrza w klasie 2. To dla mnie duży sukces i motywacja do dalszego podnoszenia swoich umiejętności. – komentuje Łukasz. Trzecim z zawodników lubawskiej grupy był Piotr Maćkiewicz jadący Audi TT Quattro.

Rywalizował on w grupie aut z napędem na 4 koła. Piotr zajął 12 miejsce w swojej klasie oraz 21 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Musimy tutaj podkreślić, że Piotr pokazywał bardzo dobre tempo przejazdowe tego dnia i gdyby nie kara taryfy prawdopodobnie walczyłby o podium w swojej klasie zostawiając za sobą kolegów z Automobilklubu Nowomiejskiego do którego należy. 

Nasza grupa w szybkim czasie stała się bardzo rozpoznawalnym i medialnym teamem w regionie, która wciąż prężnie rozwija się i nabiera rozpędu dzięki współpracy i rozmowie z wieloma partnerami.

Dlatego chcielibyśmy podziękować:

Trans-Cars Auto Handel Susz
– Pan Jarosław Pacocha
Oryginalny Sok 100% - Pan Wojciech Szpitter
Hurtowni Elektrycznej Omega - Pani Natalia Łużyńska
Hurtowni Warzywno - Owocowej - Pan Dawid Bartkowski
Szop Reklamowy - Pani Dominika Raszkowska
OLBO Lubawa - Pan Bogdan Jankowski
Auto-Szał - Pan Adam Szałkowski
i wielu innym osobom dzięki, którym możemy reprezentować nasze miasto.  

Motorsport jest to sportem wymagający dużych nakładów finansowych,  dlatego  by móc się realizować i dalej godnie reprezentować nasz region na ogólnopolskich imprezach, które stawiają przed nami nowe, większe wyzwania i cele do zdobycia nie wystarczy nasz zapał, potrzebne jest również wsparcie sponsorskie do którego serdecznie Państwa zachęcamy.

poniżej na zdjęciu od lewej:
Miłosz Lewicki, Piotr Maćkiewicz, Mirosław Korzeń, Łukasz Lotkowski Patryk Jarząbek, Jan Balcerak, Jarosław Lontkowski, Dawid Lontkowski, Piotr Bartczak

materiał: LRacing