Lubawski akcent podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U-20

Opublikowano:

Jakub Borkowski, pochodzący z Kazanic wychowanek trenera Leszka Kołodziejskiego, od 2019 roku  zawodnik PKS Gwardia Szczytno, którego trenerem jest Maciej Bukowiecki podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w Radomiu zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. 

Daria Siemińska zajmuje 4 miejsce w Mistrzostwach Polski U20 z 2 i 3 najlepszym rezultatem tego sezonu w pchnięciu kulą. Podopieczna trenera Leszka Kołodziejskiego rywalizuje w tym roku z rok starszymi rywalkami w swoim roczniku oczywiście byłby medal.

Ogromne gratulacje dla zawodniczki,która po mocnym równym konkursie wszystkie pchnięcie powyżej 12 metrów, zdobywa dla kluby 9 punktów we współzawodnictwie sportowym.Mimo problemów zdrowotnych. Wiemy, że stać Darię jeszcze na wiele i trzymamy mocno kciuki, aby w sezonie 2020/21 zdrówko i nowa rzeczywistość sportowa, pozwoliła w pełni rozwinąć skrzydła! 

Daria zakwalifikowała się również do ścisłego finału 12 zawodniczek w rzucie dyskiem. W ścisłym  finale rzutu dyskiem Daria Siemińska zajęła 8 miejsce z rekordem życiowym 37.83 w drugiej próbie.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi.

F LKS Lubawa opr. mz
foto FB LKS Lubawa