Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.W Rodzonym (gm.Lubawa) 23 latek jechał 101km/h

Opublikowano:

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie – te warunki muszą być spełnione, by podróż samochodem mogła przebiec bezpiecznie. Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy za nic mają powyższe zasady. To wobec nich najczęściej interweniują policjanci, dążąc do tego, by skutecznie ich wyeliminować z naszych dróg.

Każdego dnia policjanci interweniują w sprawie nieodpowiedzialnych kierujących. Coraz częściej w tej walce funkcjonariuszom pomagają świadkowie. Tak też było wczoraj kilka minut po godzinie 8:00 kiedy to do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna, że ujął prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusze pojechali na miejsce gdzie potwierdzili przypuszczenia mężczyzny. W trakcie  czynności okazało się, że 42 – latek kierował motorowerem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdem. Mundurowi zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym a mężczyznę zwolnili po wykonaniu z nim czynności.

Tymczasem policjanci z Grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy vw. Funkcjonariusze pamiętali, że takim pojazdem jeździ dobrze znany im z wcześniejszych interwencji 28 – latek i dodatkowo mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie czynności okazało się, że kierujący pojazdem ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze za nie zapięte pasy bezpieczeństwa ukarali mężczyznę mandatem a za popełnionego przestępstwa będzie się tłumaczył przed sądem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego policjanci z Grupy SPEED zatrzymali podczas pomiaru prędkości w  Rodzonym.  W trakcie czynności okazało się, że 23 – latek jechał vw w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Stracił również swoje prawo jazdy. Teraz będzie mógł odzyskać uprawnienia najwcześniej za 3 miesiące

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. 

źródło KPP Iława