Jeździli niezgodnie z zasadami. Rowerzysta w Lubawie miał ponad 2 promile

Opublikowano:

Prawie codziennie iławscy policjanci interweniują wobec kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę wbrew zasadom ruchu drogowego czy na tzw. „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze wobec osób rażąco łamiących przepisy i stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg nie mają taryfy ulgowej.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali w gminie Zalewo. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 43 – latek jechał motorowerem mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości w  Rodzonym.  W trakcie czynności okazało się, że 38 – latek jechał bmw w terenie zabudowanym z prędkością 116 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Stracił również swoje prawo jazdy. Teraz będzie mógł odzyskać uprawnienia najwcześniej za 3 miesiące

Natomiast w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Okazało się, że 47 – latek kierował jednośladem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tymczasem w gminie Iława 67 – latka kierująca samochodem osobowym daewoo nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu osobowego audi, który na skrzyżowaniu wykonywał manewr skrętu w lewo w wyniku czego doprowadziła do tylnego zdarzenia między pojazdami po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadącego z przeciwnego kierunku ruchu forda. Kierująca oraz pasażerowie samochodu daewoo z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala.

Do kolejnego poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w gminie Susz. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie okazało się, że 35 – latek jadąc motocyklem nie dostosował prędkości do warunków ruchu  w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia w przydrożnym rowie. Na szczęście 35 – latkowi nic poważnego się nie stało a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Natomiast skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 22 – latek zatrzymany również w gminie Susz. Okazało się, że mieszkaniec gminy Zalewo kierował vw mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie czynności policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie 22 – latka. Mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę i kierował również pod jej wpływem co potwierdził wykonany przez funkcjonariuszy test.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

źródło KPP Iława