Fuzja Lidera Złotowo i Constractu Lubawa. Rozmowa z Dawidem Grubalskim

Opublikowano:

Długo mówiło się o tym w rozmowach kuluarowych, teraz przyszedł czas na oficjalną informację. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej wydał decyzję o fuzji Lidera Złotowo i Constractu Lubawa tym sposobem otworzył nowy rozdział Klubu Sportowego Constract, który do tej pory w seniorskiej piłce posiadał tylko zespół futsalowy. Od tego sezonu będzie miał swoich trawiastych reprezentantów, a wszystko dla dobra lokalnych zawodników i promocji regionu. Po szczegóły zapraszamy do wywiadu z Dawidem Grubalskim, który zgłębia ideę powstania drużyny i inspiruje do działania.

Dzień dobry.

Skąd pomysł na trawiastą drużynę,w klubie o typowo futsalowym profilu?

- Pomysł zrodził się tak naprawdę razem z powstaniem klubu czyli w 2012 roku i rozpoczęciem szkolenia młodzieży w naszym klubie. Z roku na rok tylko utwierdzaliśmy się w tym przekonaniu. Nasza młodzież szkolona jest dwutorowo futsal-piłka nożna, przez te 8 lat wychowaliśmy już pierwsze roczniki które wkroczą w seniorską piłkę jedni mają gen do futsalu inni do piłki trawiastej. W porozumieniu z zespołem Lidera Złotowo doprowadziliśmy do fuzji. Tym sposobem stwarzamy im warunki do posmakowania seniorskiej gry, przy doświadczonych kolegach z Złotowa. Ma być to spokojny proces z czasem chcemy awansować do 5, a później do 4 ligi. Ale wzmocnieniami zespołu mają być głownie nasi młodzi zawodnicy. Trzeba powiedzieć sobie jasno zespół ten ma służyć do promowania naszych zawodników, by łatwiej było im wejść do piłki na profesjonalnym poziomie.

Gdzie będą rozgrywane mecze domowe ?

Docelowo mecze mają odbywać się na naszym nowym obiekcie w Grabowie-Wałdykach. Jest to nasze oczko w głowie od roku, jednak dopieszczenie boiska wymaga czasu i istnieje możliwość, że będziemy prosić o rozegrania rundy jesiennej na wyjeździe.

Czy zespół trawiasty będzie w jakikolwiek sposób łączył się z dobrze wszystkim znaną drużyną futsalową ?

Tak jak wcześniej wspominałem, szkolimy dwutorowo, przerwa zimowa jest stosunkowo długa, jeśli otrzymamy odpowiednie wsparcie chcielibyśmy by w tym czasie zespół rozegrał 2 ligę futsalu. Jednocześnie byłoby to zaplecze i miejsce na ogranie się przed przyjściem do pierwszego zespołu futsalowego.

W jaki sposób można śledzić poczynania nowego zespołu ?

Przez najbliższy miesiąc, powstanie nowa zakładka na stronie ksconstract.pl i oczywiście pojawi się nowy profil w social mediach. Wszystko na podobieństwo profilu futsalowego. Ważne dla nas jest by Zespół Futsalowy, Szkółka Piłkarska oraz nowy Zespół Trawiasty był jedną spójną działalnością. Wszystko ma służyć spełnianiu sportowych ambicji, zdrowemu stylu życia oraz promocji Miasta oraz Gminy na arenie ogólnopolskiej.

dziękuję za rozmowę Dawid Kleina