Oszukiwali podczas prowadzenia firmy. Usłyszeli 12 zarzutów

Opublikowano:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Mężczyźni przedstawili nierzetelne faktury przez co wyłudzili podatek. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu. Z ustaleń śledczych wynikało, że podczas kontroli urząd skarbowy stwierdził, iż w jednej z lokalnych firm doszło do nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji.

Okazało się, że 31 – latek i jego młodszy znajomy podczas kontroli  przedstawili Naczelnikowi Urzędu Skarbowego faktury vat w zakresie wykonania prac budowlanych poświadczając w niej nieprawdę co do faktu rzeczywistego wykonania usługi co miało znaczenie dla określenia wysokości należności publicznoprawnej oraz przedstawili faktury vat za wykonanie usług budowlanych,  która zawierała w sobie nieprawdę co do wykonania usługi i zapłaty za jej wykonanie, a których faktycznie nie wykonano poświadczając w ten nieprawdę. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie 12 zarzutów mężczyznom.

Kodeks karny za samo poświadczenie nieprawdy przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło KPP  w Iława