III Sesja Rady Gminy Lubawa

Opublikowano:
Podobnie jak w mieście  podczas ostatniej sesji Rady Gminy Lubawa  30  grudnia 2010 roku, radni uchwalili budżet na 2011 rok.
W sprawozdaniu z działalności wójta między sesjami należy podkreślić fakt podjęcia woli współpracy gminy miejskiej Lubawa i  gminy wiejskiej oraz wspólne spotkanie w urzędzie;  burmistrza Lubawy Macieja Radtke i wójta Gminy Lubawa Tomasza Ewertowskiego.

Następnie skarbnik gminy Anna Jędrychowska przedstawiła  Radzie projekt   budżetu na 2011 rok.

 Dochody gminy w 2011 roku będą wynosiły ponad 32  miliony złotych. Wydatki osiągną 38 milionów złotych. Deficyt w roku 2011  będzie wynosił ponad 6mln złotych.

Przed głosowaniem  nad przyjęciem budżetu, radny Kazimierz Neuman [były wójt] wyraził swoją opinię na temat  niektórych  punktów  projektu  budżetu . Odczytał  swoje uzasadnienie i powiadomił radnych o głosowaniu przeciw przyjęciu budżetu na rok 2011.

Między innymi wyraził obawę co do zasadności budowy budynku socjalnego dla mieszkańców gminy… Będę mówił o Sobie … Nie wiemy,  ilu mieszkańców?  O  jakim standardzie mieszkań, gdzie ma być zlokalizowany. Tymczasem rozpoczynamy nową inwestycję…  
 
Do niektórych poruszonych przez radnego punktów, wójt ustosunkował się osobiście mówiąc:
Gmina jest odpowiedzialna za mieszkania  socjalne, w tej chwili mam  wyroki sądowe…. Szkoda, że wcześniej nie wykorzystano możliwości i nie  zaadoptowano na potrzeby socjalne  budynki po byłych szkołach, które zlikwidowano [były wójt Neuman, taki budynek nabył – wyj. redakcji]

 W głosowaniu  nad budżetem - za - głosowało 12 radnych i jeden był przeciw. Podjęto także kilka innych uchwał. Na sesji byli obecni także radni powiatu iławskiego: Janusz Pszczoliński i  Stanisław Rudzyński. (mz)

Komentarze

Poli
DLACZEGO PANIE WÓJCIE BOI SIĘ PAN POWIEDZIEĆ WIĘCEJ TRZEBA GO TAK TRAKTOWAĆ JAK ON PANA W WYBORACH .PANU (...) TO TRZEBA POKAZAĆ DRZWI MIAŁ SWÓJ CZAS MÓGŁ RZĄDZIĆ TERAZ WNUKI BAWIĆ.
(2011-01-16 12:57:51)
Ob
Dlaczego Wójt boi się już nawet nie krytyki, ale nawet pytań na podstawowe sprawy?
(2011-01-05 08:19:44)
Jan
Gdzie ten neuman wszedl do rady gminy ,ten czlowiek nie umie rzadzic,on tylko sprzedaje.Panie wujcie prosze jego propozycji niebrac pod uwage
(2011-01-02 17:13:39)
Socjalista
"…Gmina jest odpowiedzialna za mieszkania socjalne, w tej chwili mam wyroki sądowe…. Szkoda, że wcześniej nie wykorzystano możliwości i nie zaadoptowano na potrzeby socjalne budynki po byłych szkołach, które zlikwidowano [były wójt Neuman, taki budynek nabył – wyj. redakcji] " pan zastępca wójta Marian Licznerski, w Targowisku także nabył szkołę za psie pieniądze za swoich rządów, czyżby redakcja zapomniała

Mod
Mieszkania po byłej szkole w Targowisku zostały sprzedane kilku osobom w tym Pani Patrycji S. i jej mężowi.Proszę więc pisać precyzyjnie i ważyć słowa.
(2011-01-02 16:03:32)
Kotek
fotki mniodzio, bacherek dumny jak paw
(2011-01-02 15:57:20)