40.Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej do Częstochowy będzie miała nietypowy charakter

Opublikowano:

Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę w tym roku będzie miała nietypowy charakter. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę będzie miała formę symboliczną. Organizatorzy nie są w stanie wypełnić wszystkich wymogów Inspektora Sanitarnego zawartych w specjalnym rozporządzeniu. Część pielgrzymek w Polsce w tym roku została odwołana, inne też będą miały charakter symboliczny.

Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę jest podzielona na 9 dni. To dokładnie tyle, ile mamy grup pielgrzymkowych. Podjęliśmy decyzję, że każda z grup jest odpowiedzialna za 1 dzień pielgrzymki, będzie to więc forma sztafety. Uczestnicy przyjadą rano na trasę pielgrzymkową, przejdą cały etap i na noc wrócą do domu. W miejscu zakończenia etapu następnego dnia wyruszy następna grupa.

Jeśli będzie to grupa do 20 osób, będzie wędrować po lewej stronie drogi, pojedynczo w wymaganych odstępach. Jeśli grupa będzie większa i liczyć będzie np. 50 osób, powinna iść prawą stroną drogi, w kolumnie, jak w poprzednich latach, z nagłośnieniem, pod opieką kierujących ruchem porządkowych. Ten wybór należy do Przewodników grup w zależności od ilości zebranych pielgrzymów. W sprawie możliwości udziału w poszczególnych dniach pielgrzymki kontaktujemy się z przewodnikami grup, które w danym dniu pielgrzymują.

Dzień 1 Toruń – Koneck - Grupa Żółta – OO. Redemptoryści - Toruń
Dzień 2 Koneck – Topólka - Grupa Biała - Toruń
Dzień 3 Topólka – Brdów - Grupa Brązowa Brata Alberta
Dzień 4 Brdów – Dąbie nad Nerem – Grupa Pomarańczowa - Grudziądz
Dzień 5 Dąbie nad Nerem – Zadzim – Grupa Zielona Wąbrzeźno – Jabłonowo – Radzyń
Dzień 6 Zadzim – Strońsko – Grupa Niebieska oo. Paulini - Toruń
Dzień 7 Strońsko – Szczerców – Grupa Zielona - Działdowo
Dzień 8 Szczerców – Brzeźnica Nowa – Grupa Franciszkańska - Brodnica
Dzień 9 Brzeźnica Nowa – Jasna Góra – Grupa Lubawa – Nowe Miasto Lubawskie

Każdego dnia z grupą pielgrzymkową wędrować będzie bp Józef Szamocki oraz ks. Wojciech Miszewski – kierownik pielgrzymki.

Nie ma w tej chwili ograniczeń, jeśli chodzi o obecność wiernych w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Zapraszamy na Mszę św. przed Cudownym Obrazem 12 sierpnia o godz. 17.00. Warto zorganizować też grupę, która przyjedzie na ostatni odcinek i wejdzie na Jasną Górę. Będzie to uroczyste zakończenie tej nietypowej pielgrzymki.
Ks. Wojciech Miszewski  - Kierownik Pielgrzymki 

Koordynatorem  Pielgrzymki Ziemi Lubawskiej  jest  ks. Karol Schmidt z parafii: św. Barbary.
Grupa Nowe Miasto Lubawskie
Przewodnik: ks. Robert Narodzonek parafia: św. Tomasza Apostoła,
Grupa Lubawa
Przewodnik: ks. Damian Kuna parafia: św. Jana Chrzciciela,
Więcej informacji  na temat pielgrzymki podamy w miarę  zbliżania się terminu  

Na podst FB Diecezja Toruńska opr. mz