Wypadek na ul.Olsztyńskiej w Lubawie. AKTUALIZACJA. Kierowali pod wpływem alkoholu bądź za szybko. Zostali zatrzymani

Opublikowano:

Każdego dnia policjanci podczas służby na drogach dbają o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym. Niestety w tej trudnej pracy jednym z ich głównych przeciwników wciąż są ci najbardziej niebezpieczni, nieobliczalni i bezmyślni kierowcy, którzy siedząc za kierownicą auta nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Wobec tak nieodpowiedzialnych osób policjanci nie mają pobłażania.

Tak właśnie stało się w Iławie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. W trakcie czynności okazało się, że 21 – latek jechał samochodem pomimo cofniętych uprawnień przez starostę. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie się tłumaczył przed sądem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Lubawie. Okazało się, że motorowerem kierował nieletni, który nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Natomiast w gminie Susz 32 – latek kierujący volvo nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go audi, który omijał stojący pojazd  w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z kierującym audi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a 32 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tymczasem iławscy policjanci zatrzymali 45 – latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna kierował seatem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jednak nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. Okazało się, że jest on właścicielem pojazdu od ponad roku a nadal go nie przerejestrował i nie zgadzał się stan drogomierza ze stanem z ostatnich badań technicznych. Funkcjonariusze samochód przekazali osobie wskazanej przez zatrzymanego a po  mężczyznę zwolnili po wykonaniu z nim czynności. Ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Lubawie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 42 – latek kierujący fordem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami w wyniku czego doprowadził do zderzenia tylnego z poprzedzającą go skodą. Kierujący skodą został przetransportowany do szpitala.

Policjanci przypominają, że takie zachowania kierowców spowodowane są zazwyczaj nadmierną prędkością, która od wielu lat  jest jedną z głównych przyczyną wypadków i kolizji na drogach. Zbyt duża prędkość pojazdów pojawia się też często w sygnałach społecznych przekazywanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kierowco!!!  

Nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób!

Kieruj się rozsądkiem!

źródło KPP Iława