Wspaniałe wyniki LKS Lubawa w wakacyjnym mityngu klasy I w Pasłęku

Opublikowano:

W środę liczna reprezentacja LKS Lubawa wystartowała w Mityngu wakacyjnym w Pasłęku. Pierwszy start w tym sezonie w przeszło 30 osobowym składzie okazał się niezwykle owocny dla naszych reprezentantów.

Najbardziej wartościowy wynik osiągnęła Daria Siemińska ,która w konkursie pchnięcia kulą 3 krotnie pchała poza granicę rekordu życiowego. Zawodniczka osiąga rezultat 12,67m kulą 4kg co jest o 65cm dalej niż rekord życiowy i awansuje z 5 miejsca na szczyt list krajowych w kategorii U20 w której rywalizuje z rok starszymi zawodniczkami.

Tego dnia padło wiele rekordów życiowych zarówno u biegaczy jak i u miotaczy. Wartościowe zwycięstwo odniosła również w rzucie oszczepem 32,36m Patrycja Kołodziejska ,która w pokonanym polu pozostawiła rok starszą 8 zawodniczkę Mistrzostw Polski oraz mistrzynię województwa WM z Pasłęka. Patrycja poprawiła rekord życiowy o 7 metrów i awansowała na 6 lokatę list krajowych. W tym konkursie wartościowe rezultaty odniosły również 4m-Patrycja Ligman 28,76m oraz 5m-Julia Niedziela 25,64m.Wszystkie 3 dziewczyny są rok młodsze wiec jest jeszcze 1,5 roku na walkę w kategorii młodzika U16.

Obiecująco w tym samym konkursie zaprezentowała się niespełna 12 letnia Karolina Kołodziejska, która w swoim debiucie z oszczepem 500g uzyskała rezultat 20,92m co jest 2 wynikiem na listach krajowych U14 bardzo dobrze radzi sobie również Milena Rams ,która uzyskała wynik 17,75m i 5 wynik na listach krajowych. Wysokie lokaty i rekordy zdobyli również inni podopieczni trenera Leszka Kołodziejskiego : Im-Klaudia Kucińska (pchnięcie kulą 3kg) 10,94m (5 na listach krajowych U16). Im- Mateusz Ewertoski (rzut dyskiem 1,5kg) 39,27m PB Im-Daniel Żuchowski (rzut oszczepem 700g) 47,27 PB (8 na listach krajowych U18). IIm-Patrycja Ligman (pchnięcie kulą 3kg) 10,22m (13m ma listach krajowych U16). IIm-Mateusz Ewertowski ( pchnięcie kulą ) 13,50m IIm-Jakub Majewski (rzut oszczepem 700g )35,23m PB IIm-Klaudia Kucińska (rzut dyskiem 0,75kg) 28,90m PB IIIm- Daria Dybich (pchnięcie kulą 3kg) 10,83m PB IIIm-Agata Grzywacz ( rzut oszczepem 500g) 26,00 PB.

Już w pierwszym starcie nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony w tym momencie miejsca premiowane awansem do OOM w Łodzi czyli MP U18 zajmują Daniel Żuchowski (oszczep), Mateusz Ewertowski (kula, dysk) , Daria Dybich (kula) A jeśli chodzi o MP u16 to Klaudia Kucińska (kula. dysk), Patrycja Kołodziejska (oszczep), Patrycja Ligman (oszczep, kula). Oby naszym reprezentantom udało się utrzymać wysokie lokaty a kolejni zawodnicy uzyskiwali wyniki premiujące udział w Mistrzostwach Polski.

W grupie biegowej prowadzonej przez trenera Marka Tykarskiego padło również wiele znakomitych rezultatów . Trener przedstawił poniżej dokładną relację my natomiast uchylimy rąbka tajemnicy, że najlepsze rezultaty osiągnęli Anna Szauer , Wiktoria Zdrojewska obie na 100m oraz Paweł Rafiński (1000m) i Mateusz Niedziela 400m. Kilka debiutów i wiele doskonałych wyników w konkurencjach biegowych i skoku w dal osiągnęli zawodnicy LKS Lubawa.

Swoje debiuty startowe zaliczyli Paweł Margalski, Nocole Rykaczewska, Julia Nierzwicka i Maja Bartkowska. Dla wymienionych zawodników były to pierwsze starty na poziomie klubowym. wszyscy zawodnicy wypadli bardzo dobrze, a szczególną uwagę zwraca wynik Mai Bartkowskiej w skoku w dal. 3,82 to bardzo rokujący wynik jak na jedenastolatkę. Nie udało się poprawić "życiówek" Wiktorii Depczyńskiej, Julii Szauer w biegu na 600m.

Nerwowa sytuacja związana z organizacją zawodów wyraźnie utrudniła dziewczętom osiągnięcie wyników na które są przygotowane. Wiktorii udało się jednak poprawić rekord życiowy w biegu na 60m. Swoje rekordy życiowe w biegu na 400m ustanowili także Rafał Małolepszy i Mateusz Niedziela. cieszy zwłaszcza wynik Mateusza- 56,01. Pierwszy start po kontuzji ma również za sobą Patrycja Bylik, która dystans 600m pokonała w czasie 1:49,09. Do rekordu życiowego jeszcze trochę brakuje ale cieszy powrót do zdrowia i wyraźna zwyżka formy.W biegach sprinterskich w kategorii młodzik i junior młodszy, nasze wszystkie startujące sprinterki ustanowiły nowe rekordy. Jako pierwsza w tej kategorii startowała Weronika Baranowska i uzyskała wynik 14,31.

Po krótkiej przerwie wystartowały Anna Szauer- 13,26 i Wiktoria Zdrojewska 13,55. Są to już doskonałe wyniki. Warto zwrócić uwagę, że każda z dziewcząt wygrała swoją serię. Ania i Wiktoria biegały jeszcze na 200m. Tu również padły "życiówki", odpowiednio28,20 i 28,42. Obserwując pracę i zaangażowanie dziewcząt w pracę treningową należy spodziewać się kolejnych rekordów już w najbliższym czasie.

Jak zwykle wielkie zainteresowanie wśród kolegów, a zwłaszcza koleżanek klubowych wzbudził bieg Pawła Rafińskiego. Ten solidnie trenujący młodzik dystans 1000m pokonał w czasie 2 minut i 51,60 sekund. To kolejny wynik dający nadzieję na "duże" bieganie w przyszłości. Ponadto gratulujemy Patrycji Bulik, Annie Szauer i Pawłowi Rafińskiemu Powołania do Kadry Wojewódzkiej. Gratulujemy wszystkim zawodnikom LKS Lubawa już wkrótce zgrupowanie sportowe w Pucku i szansa na jeszcze lepsze wyniki

materiał LKS Lubawa