Kolejne dotacje z Samorządu Województwa dla Starostwa Powiatowego w Iławie i Gminy Kisielice. Razem to ponad 2,5 mln zł!

Opublikowano:

Samorząd Województwa w 2020 roku dofinansowuje ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych inicjatywy budowlane służące rehabilitacji, na potrzeby osób niepełnosprawnych, m.in. budowę obiektów. 25 maja 2020 r. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął uchwałę przyznającą dotacje, którą otrzymało m.in. Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Gmina Kisielice.

Przypomnijmy, w 2019 roku Samorząd Województwa dofinansował na terenie naszego powiatu dwie inwestycje – budowę  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w kwocie 2 mln 707 tys. 924 zł, natomiast w gminie Kisielice budowę sali gimnastycznej w Goryniu, w kwocie 159 tys. 284 zł

– W tym roku następuje kontynuacja realizacji obydwu inwestycji i także tym razem  Samorząd Województwa  wesprze je, w postaci kolejnych dotacji –  poinformowała  Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie. – Starostwu Powiatowemu w Iławie przyznano kolejną dotację w wysokości 2 mln 400 tys. zł na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z centrum rehabilitacji  w Iławie przy ul. Sucharskiego – etap I.  Dotację w wysokości 236 tys. 972 zł otrzymała także Gmina Kisielice  na budowę Sali sportowej z zapleczem  i jadalnią, dla osób niepełnosprawnych, w tym dzieci  i młodzieży do rehabilitacji  i rekreacji w miejscowości Goryń w gminie Kisielice.
 

mina Kisielice otrzymała dotację na budowę sali gimnastycznej w Goryniu (na zdjęciu). [Fot. Archiwum szkoły, fb] 

Budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z centrum rehabilitacji  w Iławie przy ul. Sucharskiego – etap I trwa. W drodze jest kolejna dotacja z Samorządu Województwa, w wysokości ponad 2 mln zł. (Fot. M.Rogatty) 

O przyznaniu dotacji poinformowała Bernadeta Hordejuk (na zdjęciu), przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego w Olsztynie

Fot. Kancelaria sejmiku województwa

źródło powiat-ilawski.pl