Nocny pościg w okolicach Lubawy. ZDJĘCIA

Opublikowano:

Do scen rodem z amerykańskich filmów sensacyjnych doszło dzisiejszej nocy w powiecie iławskim. Po policyjnym pościgu, uciekający nissanen 17-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował koło Lubawy. To cud, że nikomu nic się nie stało.

- Dzisiejszej nocy w Iławie na ul. Wyszyńskiego o godz. 1.30 policyjny patrol zauważył pojazd marki nissan, który jechał ze znaczną prędkością, więc próbowali go zatrzymać do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, przejechał ulicami Iławy, następnie uciekał w kierunku Lubawy. Do pościgu dołączył drugi patrol, jednak kierujący  ominął drugi patrol i na drodze DW-541 Lubawa - Tuszewo kierujący nissanem doprowadził do kolizji, na szczęście niegroźnej z policyjnym radiowozem, po czym stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Kierowcy i policjantom z radiowozu nic się nie stało.

- Jak się okazało kierującym był 17-letni mieszkaniec Iławy, nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami, a do tego nietrzeźwy. Miał w organizmie 0,9 promila alkoholu. Nastolatek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 

- Odpowie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za wszystkie wykroczenia, które popełnił podczas ucieczki przed policyjnym pościgiem - mówi Oficer Prasowy KPP w Iławie asp. Jaoanna Kwiatkowska. 

(mz) 
foto nadesłane