Dni Grunwaldu i inscenizacja bitwy odwołane!

Opublikowano:

Biorąc pod uwagę zagrożenie spowodowane koronawirusem, podjęto decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz kolejnej inscenizacji bitwy, którą zaplanowano na 18 lipca.

Szanowni Państwo!
 
W trosce o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz gości odwiedzających nasz region, biorąc pod uwagę zagrożenie spowodowane koronawirusem, z przykrością musieliśmy podjąć trudną, ale jedyną odpowiedzialną w tej sytuacji decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz inscenizacji bitwy.

Jest nam tym bardziej przykro, że tegoroczna edycja miała mieć charakter wyjątkowy, ze względu na okrągłą, 610. rocznicę pamiętnej bitwy.Bezpieczeństwo i zdrowie Polek i Polaków, turystów oraz uczestników inscenizacji z kraju i ze świata jest jednak najważniejsze.

Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkamy się w przyszłym roku, tym bardziej spragnieni bitewnego chrzęstu zbroi oraz przepięknej lekcji patriotyzmu, której w tym historycznym miejscu doświadczaliśmy niezmiennie od 23 lat.

organizatorzy:

Gustaw Marek Brzezin- Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego,
Narodowe Centrum Kultury,Szymon Drej - dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem ,Henryk Kacprzyk - prezes Fundacji Grunwald,Krzysztof Górecki i Jacek Szymański - organizatorzy części historycznej Dni Grunwaldu.

materiał prasowy
foto archiwum e-lubawa