Zmienne warunki na drogach - zachowajmy szczególną ostrożność. AKTUALIZACJA. Rondo w Rożentalu

Opublikowano:

Wiosna za oknem. Rano świeci słońce a po południu pojawiają się deszczowe chmury. Taka pogoda może wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

Wiosenna aura kiedy to po słonecznym poranku po południu pojawiają się deszcze chmury nie sprzyjają prawidłowemu postrzeganiu sytuacji na drodze. Policjanci przez cały czas czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowana akcja prewencyjna nie uchroni nas, jeżeli o swoje bezpieczeństwo nie zadbamy sami.

Wczoraj 25 – latek nie dostosował prędkości warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze i i dachował. Mężczyźnie nas szczęście nic poważnego się nie stało. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Natomiast w godzinach popołudniowych 32 – latek kierujący daewoo  nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego na śliskiej nawierzchni wjechał do rowu. W tym przypadku również nic się nie stało kierującemu. 32 – latek został pouczony przez policjantów.

źródło KPP Iława 
foto:  policja i mz

W Rożentalu, gdzie doszło do opisanego wyżej zdarzenia drogowego 19 maja w godzinach popołudniowych, powstanie rondo. Jak podało Ministerstwo Infrastruktury nastąpi  rozbudowa drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental.

Zadanie obejmuje podniesienie nośności nawierzchni DK15 do 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowania na rondo w km 346+300, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową nr 1214N, budowę korpusu drogowego o przekroju jednojezdniowym 1x2, odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji wraz z peronami i dojściami oraz budowę chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego przeznaczonego dla przejść dla pieszych. Realizacja  zadania 20202-2023.

mz