Bez pobłażania wobec nieodpowiedzialnych kierujących

Opublikowano:

Policjanci cyklicznie prowadzą działania, w których swoją uwagę kierują w na użytkowników dróg łamiących przepisy. Najczęstszymi przewinieniami a zarazem niosącymi za sobą najtragiczniejsze skutki, są przekraczania dozwolonej prędkości oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Dlatego wszyscy policjanci w tym funkcjonariusze ze specjalnej grupy SPEED – nie mają pobłażania wobec kierowców, którzy świadomie lekceważą przepisy ruchu drogowego.
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych użytkowników dróg.

Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali w piątek w godzinach przed południowych. Funkcjonariusze patrolując teren powiatu iławskiego w okolicach Lubawy zauważyli kierującego motocyklem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 141 km/h a wszystko to na oczach iławskich policjantów jadących nieoznakowanym radiowozem. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję wobec pirata drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Grudziądza do kontroli drogowej po czym zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz czeka go  3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu iławskiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Natomiast w Katarzynkach według wstępnych ustaleń policji n/n kierujący na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu zmuszając kierującego fordem do zjechania na prawe a następnie lewe pobocze w następstwie czego zjechał do rowu i uderzył w drzewo po czym kierujący n/n pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia. 44 – latkowi jadącemu fordem na szczęście nic poważnego się nie stało. Jak się później okazało mężczyzna kierował samochodem  mając ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.


Kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci po tym jak ich tor jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod działaniem alkoholu. Pierwszego z nich zatrzymali w Kisielicach. 60 – latek kierował rowerem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w Różnowie 39 – latek jechał jednośladem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami.

źródło: KPP Iława 

Uszkodzony samochód w Katarzynkach