Wycieczka zawodoznawcza do kompleksu hotelowego Pałac Mortęgi

Opublikowano:

11 marca 2020 roku uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie–Wałdykach pod opieką doradcy zawodowego Ewy Renkel-Bucha wybrali się na wycieczkę do Mortęg, aby zapoznać się z funkcjonowaniem obiektu hotelowego, jego zapleczem, obsługą i profesjami jakie są niezbędne do prawidłowego działania.

Przedstawiciele Pałacu opowiadali o specyfice swojej pracy, o funkcjach i zadaniach jakie mają codziennie do wykonania, aby Pałac mógł funkcjonować na wysokim, profesjonalnym poziomie hotelu 4-gwiazdkowego. Dzięki tej wycieczce uczniowie dowiedzieli się więcej o zawodzie: recepcjonisty, managera, pokojówki, kucharza, cukiernika, kelnera, masażysty, zootechnika, informatyka, kadrowej, księgowej, ratownika oraz obsługi technicznej.

Uczniowie z zainteresowaniem przyswajali nowe wiadomości, obserwowali zadania obsługi hotelu oraz dowiedzieli się jak sami mogą w przyszłości szukać pracy dla siebie. Tego typu wyjazdy przybliżają ich do kolejnego etapu w swoim życiu, w którym będą łączyć naukę z praktyką.

SP Grabowo-Wałdyki