W warsztatach zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Iławie wzięło udział 418 uczniów

Opublikowano:

Powiatowy Urząd Pracy w Iławie w dniach 10 - 21 lutego organizował wydarzenie pn. Promowanie zawodów branży medycznej. Celem wydarzeń było zarówno rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania zawodami branży medycznej, jak również poznanie oczekiwań pracodawców w zakresie kompetencji.

Część promocji zawodów odbyła się na terenie Urzędu Pracy w Iławie.  W dniach 11 i 12 lutego gościliśmy przedstawicieli zawodów: pielęgniarka, opiekun medyczny, ratownik medyczny, rehabilitant, fizjoterapeuta z Centrum Neurorehabilitacji im. Prof. Jana Talara i Domu Seniora „Gołębi Dwór”. W promocji zawodów udział wzięło  ok. 120 uczniów iławskich szkół podstawowych.

13 lutego natomiast gościliśmy przedstawicielkę zawodu farmaceuta z Apteki Arnika w Lubawie. W prelekcji udział wzięło ok. 30 uczniów iławskich szkół podstawowych.
Ponadto zorganizowaliśmy wizyty studyjne na terenach zakładów pracy w branży medycznej:
17.02.2020r. w  Domu Pomocy Społecznej w Lubawie promowane były zawody: pielęgniarki, opiekunki w dps oraz terapeuty zajęciowego. Udział wzięli uczniowie ostatniej klasy Liceum ogólnokształcącego o profilu biologiczno-chemicznych z Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Lubawie.

19.02.2020r. w Domu Pomocy Społecznej w Suszu promowane były podobne zawody, udział wzięło 11 uczniów z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.
W ramach przedsięwzięcia odbyły się również warsztaty zawodoznawcze pn. Budowanie samoświadomości – moja przyszłość zawodowa.  Ogółem przeprowadzono warsztaty dla 418 uczniów  z ostatnich klas wszystkich iławskich szkół podstawowych, z ostatnich klas Szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie, ostatnich klas Zespołu Szkół w Lubawie, oraz jednej klasy z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

Celem warsztatów było przekazanie informacji o zawodach, w tym zawodach medycznych, uświadomienie znaczenia powodów wyborów zawodowych dla obrania przyszłej ścieżki zawodowej, określenia własnych aspiracji i możliwości ich realizacji w systemie szkolnym.

źródło: powiat-ilawski.pl  
Fot. PUP Iława