„Króliczki” w krainie wiecznych lodów i śniegu

Opublikowano:

W przedszkolu każdy dzień jest fajny, każdego dnia dzieją się ciekawe rzeczy. Dzieci bawią się, doświadczają, eksperymentują. A wszystko to jest nauką przez zabawę. Grupa „Króliczki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie „wybrała się” w edukacyjną podróż do krainy wiecznych lodów, aby dowiedzieć się więcej o życiu na Arktyce i Antarktydzie.

W oparciu o ilustracje, książki, albumy i atlasy dzieci poznały życie w tamtejszych regionach oraz zamieszkujące tam zwierzęta i ich zwyczaje. Przedszkolaki wskazywały bieguny na globusie i na mapie, określały kierunki północ – południe, a także poszerzały wiedzę na temat życia Innuitów.

Podczas zajęć sześciolatki doskonaliły także umiejętności wnioskowania na podstawie prowadzonych zabaw badawczych z wodą i lodem, poznały zjawisko zorzy polarnej oraz rozwijały wyobraźnię i kreatywność, tworząc pracę plastyczną pt. „Zimowe wzory”.

Dzieci uczestniczyły również w zabawach kształtujących słych fonemowy oraz umiejętności czytania i pisania. Dużo radości sprawiły „Króliczkom” zabawy sensoryczne, podczas których malowały one lód, poszukiwały kostek lodu w misce z pianką do golenia oraz tworzyły sztuczny śnieg.

„Bajkolandia” w Lubawie