Pobił pracownika lokalu z automatami po czym ukradł pieniądze. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Opublikowano:

Policjanci z Komendy Powiatowej w Iławie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. 32 – latek rurką od siodełka rowerowego pobił pracownika lokalu z automatami po czym dokonał kradzieży kasetek z pieniędzmi a następnie ukrył je w przydrożnych zaroślach.

Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za sam rozbój w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. Z ustaleń śledczych wynikało, że w  sierpniu 2019 r. wcześnie rano w Iławie, zamaskowany mężczyzna wszedł do lokalu z automatami. Trzymając w dłoni fragmentem stalowej rurki  uderzył pracownika kilkukrotnie w głowę doprowadzając go do stanu nieprzytomności

. Następnie włamał się do zestawów komputerowych skąd zabrał kasetki z pieniędzmi. Sprawca uciekając z miejsca zdarzenia ukrył je w krzakach przy drodze w kierunku Susza. Ujęcie mężczyzny nie zajęło iławskim policjantom wiele czasu, tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że podczas czynności miał również przy sobie narkotyki.

Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. 32 - latkowi ogłoszono zarzuty rozboju, kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Szybko okazało się także, że to jego nie pierwsze tego typu przestępstwo, wcześniej odbywał  karę pozbawienia wolności także za rozbój. Za czy karalny popełniony w tzw. „recydywie” grozić mu będzie zatem surowsza kara. Podczas prowadzonego postępowania Sąd Rejonowy w Iławie przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu. 


źródło KPP Ilawa