Zakończyły się MMP U16 w Futsalu. Constract Lubawa w gronie najlepszych 16 drużyn w kraju

Opublikowano:

Za nami kolejna odsłona Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. W miniony weekend w Starogardzie Gdańskim rywalizowały ze sobą drużyny w kategorii wiekowej U-16. Na mistrzostwach Polski nie zabrakło zespołu KC Constract Lubawa, który bez porażki przebrnął kwalifikacje i zameldował się w grupie ”C’ turnieju Mistrzowskiego.

Trener Damian Jarzembowski tak relacjonuje przebieg turnieju  w Starogardzie.
- Pierwszy duży turniej dla chłopaków naszego klubu z rocznika 2004. Widać było duży stres i chcieli "aż za bardzo" przez co pierwsze mecze były trudne. Chcieliśmy dobrze, wiedzieliśmy że stać nas na dużo, ale chłopakom związało nogi, graliśmy zbyt wolno, zbyt statycznie A do tego pojawiały się proste błędy, które również przytrafiły się przy straconych bramkach.

W meczu z Nowinami oraz Pyskowicami uważam że dyktowaliśmy warunki gry. O ile z Pyskowicami udało się to potwierdzić zdobytymi bramkami to z Nowinami nie byliśmy skuteczni i tego meczu żałujemy najbardziej. Futsalowo w wielu momentach graliśmy bardzo atrakcyjnie, pojawiły się pozytywne opinie na temat gry chłopaków i ja się pod tym podpisuje. Grając chłopcami rok i dwa lata młodszymi graliśmy jak równy z równym ostatecznie Vc-mistrzem (gospodarze) oraz brązowym medalistą turnieju (Futsal Nowiny).

Chłopakom potrzeba ogrania, złapania cwaniactwa boiskowego, doświadczenia, a w zasadzie spokoju i przekonania do swoich umiejętności, bo te na pewno są duże ale tylko poprzez takie turnieje, czy mecze z silniejszymi od siebie zespołami chłopaki będą się rozwijać. Proces rozwoju młodego piłkarza to maraton, a nie sprint. Za rok, dwa, trzy chłopaki sięgną i po medale młodzieżowych mistrzostw Polski jak również zapukają do bram seniorskiego zespołu-  podkreśla trener

Zwycięstwo remis i porażka, pozwoliły na zajęcie tylko 3 miejsca w grupie i zakończenie turnieju po dwóch dniach rywalizacji. Warty podkreślenie jest fakt, że to kolejny Turniej Mistrzowskim, w którym Constract walczy młodszymi rocznikami, a to dowód na to że Szkółka Piłkarska Constract największe sukcesy ma jeszcze przed sobą, a dziś udział i wyrównana rywalizacja na najwyższym poziomie są wyznacznikiem rozwoju i determinacji podopiecznych Szkółki.
Skład Constractu na Mistrzostwach Polski.
1.ADAM KLIMEK
2.WIKTOR KAMIŃSKI
3.PAWEŁ FAFIŃSKI
4.KAMIL MAJ
5.SZYMON SZAŁKOWSKI
6.ŁUKASZ FRANKIEWICZ
7.OSKAR DMOCHEWICZ
8.MACIEJ GÓRSKI
9.SZYMON LICZNERSKI
10.DAMIAN WYŹLIC
11.MARCEL JANKOWSKI
12.JAKUB KORNAT
13.JAKUB BANACH
14.MATEUSZ JACKOWSKI

(dk)