Jubileuszowy Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej z Lubawy

Opublikowano:

9 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie odbył się  Jubileuszowy Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej pod batutą Mateusza Raczyńskiego. Orkiestra lubawska gra już 20 lat i reprezentuje nasze miasto zdobywając czołowe miejsca i wyróżnienia w kraju i za granicą.

Koncerty orkiestry pokazują wysoki poziom artystyczny muzyków, a dla publiczności są niezwykłym przeżyciem. Repertuar orkiestry to w większości muzyka rozrywkowa, w tym znane i popularne melodie z całego świata.

W wydarzeniu kulturalno-artystycznym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem  Maciejem Radtke, zaproszeni goście oraz  publiczność.
Orkiestra zaprezentowała bogaty program muzyczny wzbogacony występem wokalistów: Dominiki Dąbrowskiej, Jagody Dymczyk, Wojciecha Wajca, Sylwii Lewickiej, Natalii Dembińskiej, Karoliny Szpanowskiej i mażoretek.
Gościnnie z orkiestrą wystąpili także znani lubawscy muzycy: Sławek Kasprzycki - gitara i Grzegorz Jędraszek - gitara basowa. 
Jak na jubileuszowy koncert przystało był gość specjalny - zespół DownTown Brass z Gdańska.  DownTown Brass to wyjątkowe połączenie nowoczesności i tradycji muzyki jazzowej. Połączenie instrumentów oraz perkusji znakomicie współgrają z  nietypowymi instrumentami dętymi.
Zespól ten powstał z inicjatywy Radosława Kuleszy nauczyciela w klasie trąbki Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Mieście Lubawskim.

W Lubawie zespól zaprezentował się w składzie: Krzysztof Ostrowski, Radosław Kulesza -trąbki, Mateusz Zielke i Artur Ostrowski - puzony, Maciej Wielcowski - tuba oraz perkusja - Nikodem Wojtkiewicz.

Żaden koncert nie byłby tak widowiskowy, gdyby nie współistnienie muzyki i gry świateł. Przez to połączenie buduje się swoiste napięcie, oddaje  specyficzny nastrój muzyki, jej tempo i podkreśla stylistykę wydarzenia. A wszystko to dzięki firmie AAJ Event - Dekoracja Światłem pana Adama Jędraszek. Koncert prowadził Andrzej Lewicki. 

(mz)
foto mz i  RafałMakszyński Fotografia