Dzień Pizzy w Grupie „Kangurki”

Opublikowano:

Na całym świecie dziewiątego lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy, to święto nie mogło też ominąć naszych przedszkolaków. Z tego powodu już w piątek sala grupy „Kangurki” zamieniła się we włoską pizzerię. Z samego rana dzieci zabrały się za przygotowania – obejrzały film edukacyjny o kraju pochodzenia pizzy, zapoznały się z jej historią i tradycyjnym sposobem przyrządzania.

Kolejnym etapem przygotowań było zadbanie o wystrój adekwatny do okazji. W tym celu dzieci z grupy „Kangurki” przygotowały ogromną makietkę przedstawiającą flagę Włoch i pizzę, podzieloną na kawałki, a każdy z nich kolorowy i pysznie wyglądający dzięki różnym smakowitym dodatkom. Nareszcie nadszedł czas na najprzyjemniejszą część dnia – pieczenie pizzy.

Mali kucharze do zrobienia sosu i wyrobienia ciasta na pizzę wykorzystali nieco bardziej nowoczesne metody niż mieli okazję zaobserwować na filmie. Przedszkolaki uczyły się obsługi wielofunkcyjnego robota kuchennego i zasad bezpieczeństwa przy tym obowiązujących. W czasie gdy ciasto wyrastało „Kangurki” omówiły specyfikę funkcjonowania restauracji i spróbowały nakryć do stołu wcielając się w rolę kelnerów.

Ukoronowaniem całego dnia było wspólne smakowanie przygotowanej własnoręcznie pizzy. Była przepyszna, czego dowodem były puste talerze i zadowolone buzie dzieci.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia”