1/16 Pucharu Polski KS Gniezno - Constract Lubawa (0:4) 1:6

Opublikowano:

Piłkarze Constractu Lubawa rozegrali w dniu dzisiejszym spotkanie w ramach 1/16 Halowego  Pucharu Polski w Futsalu. Przeciwnikiem drużyny z ekstraklasy była ósma drużyna I ligi futsalu KS  Gniezno.

Faworytem spotkania była drużyna z Lubawy, ale mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. KS Gniezno po trudnym początku w sezonie łapie wiatr w żagle i pnie się w górę tabeli. Constract Lubawa plasuje się aktualnie na trzecim miejscu w tabeli ekstraklasy.

Już w 2 minucie spotkania pierwszą bramkę dla Constractu zdobył w pięknym stylu Pedrinho. Pedrinho i Grubalski dominują na parkiecie stwarzając piękne, widowiskowe akcje. Kolejna bramka padła w 8 minucie po rozegraniu rzutu wolnego, drugą bramkę dla gości zdobył Jakub Raszkowski. Constract prowadzi  0:2.

Na parkiecie widać różnicę klas. Constract atakuje i zdobywa kolejną bramkę, tym razem z kontry Arkadiusz Budzyn podwyższa na 0:3. W ostatniej minucie pierwszej połowy goście  zdobywają czwartą bramkę, której strzelcem jest Paweł Kaniewski i wynikiem 0:4 kończy się pierwsza połowa spotkania pucharowego w Gnieźnie.

W drugiej połowie następuje zmiana bramkarza w drużynie gospodarzy. W miejsce  Zięby wszedł  Dymek. Drużyna z Lubawy w drugiej połowie, mając przewagę czterech bramek, zwolniła  tempo, ale nadal jest groźna dla gospodarzy. W tym okresie gry bardzo dobrze bronił bramkarz  gospodarzy Dymek, ale w 28 minucie Pedro Pereira zdobywa piątą bramkę dla Constractu.

W końcówce spotkania gospodarze wycofują bramkarza, grają blisko bramki gości, której broni młody wychowanek klubu Grzegorz Okuniewski

Na trzy minuty przed końcem spotkania drużyna z Lubawy, za zagranie ręką jednego z zawodników gospodarzy w polu karnym, wykonuje rzut karny. Pewnie strzela Pedrinho i  Constract Lubawa prowadzi  0:6.

W tej samej minucie po szóstym  faulu Constractu Lubawa, gospodarze zdobywają bramkę z rzutu karnego przedłużonego, którego strzelcem jest Bereźnicki ustalając wynik na 1:6.

Spotkanie kończy się takim wynikiem i drużyna z Lubawy zgodnie z przewidywaniami awansuje do dalszych rozgrywek halowego Pucharu Polski w Futsalu.

składy:

KS Gniezno: Zięba, Dymek – Kaźmierczak, Urtnowski, Szydzik, Bereźnicki, Lewandowski, Fechner, Szeliga, Roj, Jedliński.

KS Constract Lubawa: G. Okuniewski, Imanol – Pereira, Grubalski, Pedro Silva, Budzyń, Saul, Kaniewski, Piórkowski, Łożyński, Ossowski, Maśkiewicz, Raszkowski, J. Okuniewski.

opr. mz 
foto archiwum elubawa