Znęcał się nad najbliższymi. Prokurator zastosował policyjny dozór

Opublikowano:

Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Lubawa. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu wszczął kolejną awanturę ze swoją rodziną, która zdecydowała się wezwać na pomoc funkcjonariuszy. Wobec agresywnego 47 - latka prokurator zastosował policyjny dozór połączony z zakazem spożywania alkoholu, nakazując jednocześnie poprawne zachowanie wobec osób wspólnie z nim zamieszkujących.

Dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie gminy Lubawa. Przybyły na miejsce patrol policji zastał nietrzeźwego mężczyznę, który zachowywał się agresywnie i groził  swojej rodzinie. Policjanci zatrzymali awanturującego się 47-latka i osadzili w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Lubawa usłyszał zarzut. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór  z obowiązkiem stawiennictwa 3 razy w tygodniu w jednostce policji.  Ponadto, mężczyzna ma zakaz spożywania alkoholu nakazując jednocześnie poprawne zachowanie wobec osób wspólnie z nim zamieszkujących.

47 – latek  w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

źródło: KPP Iława