Policjanci podsumowali pierwszy długi weekend w 2020 roku

Opublikowano:

Pierwszy długi weekend w 2020 r. za nami. Policjanci w tym czasie wzywani byli 216 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 13. W tym czasie na drogach naszego powiatu odnotowano również 35 interwencji związanych z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend przeprowadzili 216 interwencji. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 13 interwencji domowych, po których jeden z awanturników został osadzony w policyjnej celi.  
 
Funkcjonariusze zatrzymali również wielu nieodpowiedzialnych kierujących w tym dwóch, który zdecydowali się kierować swoimi pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tak właśnie postąpił 32 – latek, o którym policjantów poinformował świadek. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Okazało się, że kierujący mazdą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wjechał na chodnik. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wskazało, iż 32 – latek jechał samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Mieszkaniec powiatu iławskiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, do którego się przyznał.
Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w Rodzonym. W trakcie czynności okazało się, że 44 – latek jechał citroenem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Mężczyźni w najbliższym czasie będą tłumaczyć się przed sądem.
Natomiast  19 – latek kierujący fiatem nie zachował szczególnej ostrożności i cofając najechał na pieszego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a młody mężczyzna został ukarany mandatem.

źródło KPP Iława