1/32 Pucharu Polski w Futsalu. Constract Lubawa - FC 10 Zgierz (2:1) 4:2

Opublikowano:

W dniu dzisiejszym w hali OSiR w Lubawie, Constract Lubawa rozegrał spotkanie 1/32 Pucharu Polski w Futsalu. Przeciwnikiem lubawskiej drużyny był I ligowy zespół FC10 Zgierz, który jest kontynuacją drużyny Konie Mechaniczne, z którą rywalizowaliśmy przed rokiem w I lidze futsalu. Podczas  dzisiejszego meczu odbyła się zbiórka dla Julki Rówczyńskiej z Nowego Miasta  Lub. Można było zakupić słodkości przygotowane przez rodziców szkółki piłkarskiej.

Drużyna z Lubawy do tego spotkania przystąpiła bez trzech podstawowych zawodników, więc  miała trudne zadanie pokonać doświadczonych zawodników I ligi z Zgierza. Od początku spotkania gospodarze atakowali bramkę gości, ale piłka nie trafiała w światło bramki, albo   bramkarz gości Marciniak doskonale bronił.

Po jednej z kontr w 11 minucie goście objęli prowadzenie po błędzie defensywy. Strzelcem był  Brzosko. W 27 minucie debiutujący w lubawskiej drużynie Saul Marrupe rodem z Hiszpanii wyrównuje na 1:1. Kolejną bramkę dla Constractu zdobywa po kapitalnym rajdzie Mateusz Łożyński 20 sekund po pierwszej i gospodarze obejmują prowadzenie 2:1. W końcówce pierwszej połowy gra się zaostrza i po 6 faulu gospodarzy, goście nie wykorzystują okazji z przedłużonego  rzutu karnego, piłka mija bramkę  Kacpra Zelmy. Do przerwy Constract Lubawa prowadzi 2:1.

W drugiej połowie goście groźnie atakują bramkę gospodarzy i po jednej z akcji z dalszej odległości Błaszczyk wyrównuje w 23 minucie na 2:2. Gra staje się bardzo ciekawa i emocjonująca. W  tej części spotkania bardzo dobrze grał powracający do formy Sebastian  Grubalski, który popisał się kapitalnymi strzałami w kierunku bramki. Po kilku minutach  przyłożył się dokładnie i zdobywa wymarzoną bramkę w ekstraklasie po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i gospodarze obejmują prowadzenie 3:2.

Końcówka była nerwowa, ale gospodarze umiejętnie się bronili i kontratakowali. Na kilka minut przed końcem Jakub Raszkowski podwyższył wynik na 4:2. Constract Lubawa pokonał FC10 Zgierz 4:2 i awansował do dalszych rozgrywek.

(mz)