Już dziś mecz Constract Lubawa - AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Opublikowano:

Dziś w Lubawie po raz ostatni w 2019 roku zobaczymy zmagania Futsalistów Constractu Lubawa. W meczu 12 kolejki zespół Dawida Grubalskiego i Damiana Jarzembowskiego zmierzy się z zajmującym obecnie 2 pozycję w tabeli AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Constract po 11 kolejkach jest 6, choć traci do 2 pozycji zaledwie 2 punkty, a to oznacza że ewentualne zwycięstwo może pozwolić na zamianę miejsc pomiędzy tymi zespołami.  Sytuacja w tabeli ukazuje niesamowite emocje które niesie tegoroczna Futsal Ekstraklasa, zespoły są bardzo wyrównane i w wielu przypadkach każdy może wygrać z każdym i z zespołu, który liczy na bezpieczne miejsce w środku tabeli szybko może być zespołem z czołówki.

Constract oprócz walki o kolejne 3 punkty ma jeszcze inne bardzo ważne zadanie. Po niezbyt przyjemnej porażce w ostatnim domowym meczu z Rekordem Bielsko Biała, musi zjednać sobie kibiców, którzy choć wierni, dumni, i oddani swojej drużynie mogli poczuć się nieco zawiedzeni widowiskiem na które czekali od lat.

Dobry rezultat będzie nie lada wyzwaniem nie tylko ze względu na rywala, który odzyskał formę z pierwszych kolejek i szybko wrócił na podium ligowej tabeli. Zespół cały czas zmaga się z kontuzjami swoich podstawowych zawodników, a na domiar złego przed tygodniem swój udział w dzisiejszym meczu wykluczyli Paweł Ossowski i Maciej Maśkiewicz, pierwszy przekroczył limit żółtych kartek, drugi zobaczył czerwony kartonik.

Obaj zawodnicy obejrzą dzisiejsze spotkanie z poziomu trybun, a to oznacza że Dawid Grubalski ma do dyspozycji tylko 7 zawodników z pola, choć obserwując ostatnie 2 tygodnie treningów możemy spodziewać się pewnej niespodzianki w szeregach konstruktorów, którzy w trudnych sytuacjach zawsze mogą liczyć na wsparcie pewnego Ukraińca.
Początek spotkania jak zawsze o godzinie 18:00 w hali Ośrodka Sportu przy ul. Świętej Barbary. 

(dk)