Pierwsza promocja podoficerska terytorialsów z Warmii i Mazur

Opublikowano:

W niedzielę, 1 grudnia 2019 r. w Giżycku, odbyła się uroczystość wręczenia patentów podoficerskich dla żołnierzy Obrony Terytorialnej. Patenty podoficerskie odebrało 36 żołnierzy Obrony Terytorialnej – absolwentów pierwszej w województwie warmińsko-mazurskim edycji kursu podoficerskiego „SONDA”.

Akty mianowania otwierają bramę podoficerskiej kariery dla żołnierzy  – obywateli. Niebawem nowo mianowani podoficerowie będą mogli sprawdzić się w roli dowódców sekcji w swoich pododdziałach. Promocja była zwieńczeniem trwającego kilka miesięcy kursu „SONDA”.
Ponad rok temu podjęliście decyzję o wstąpieniu do 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Poszliście krok dalej i dziś staliście się podoficerami. Od teraz musicie być świadomi godności podoficera Wojska Polskiego. Pamiętajcie, że to przywilej, ale i ogromna odpowiedzialność, nie tylko za kraj, ale i za podwładnych” – powiedział dowódca płk Mirosław Bryś podczas uroczystości wręczenia patentów podoficerskich.

Wśród mianowanych żołnierzy na pierwszy stopień podoficerski, aż 20% żołnierzy promowanych to Terytorialsi z 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu.  
Trzech absolwentów pierwszej w województwie warmińsko-mazurskim edycji kursu podoficerskiego "SONDA" pochodzi z powiatu iławskiego. Są to mieszkańcy Susza, Butowa oraz mieszkaniec gminy Lubawa, który pochodzi z Targowiska Dolnego. 


Rzecznik 42 Batalionu
Lekkiej Piechoty w Morągu. 
Dorota Karbowska