Jeziorak Iława - Motor Lubawa (2:1) 4:1

Zakończyło się spotkanie IV forBet ligi. Motor Lubawa rozegrał swoje ostatnie spotkanie w Iławie z Jeziorakiem. W ubiegłym tygodniu Motor pokonał MKS Korsze 3:1, zaś Jeziorak Iława uległ na własnym boisku beniaminkowi Polonii Lidzbark Warmiński 1:2.

Derbowe spotkanie zaczęło się bardzo interesująco, piłkarze Motoru zdobyli bramkę już w 16 minucie po golu Diemisheva i objęli prowadzenie 0:1. W 34 minucie gospodarze wyrównali po golu Kucińskiego na 1:1. W końcówce pierwszej połowy Łukasz Święty zdobył bramkę dla gospodarzy i Jeziorak Iława objął prowadzenie 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie, drużyny mogły zdobyć więcej bramek, ale zabrakło dokładności i precyzji. W  drużynach bardzo dobrze prezentowali się bramkarze, zarówno Malanowski i Kościński, którzy  w kilku akcjach skutecznie bronili dostępu do własnej bramki.

Jeziorak, to drużyna, która nie kalkuluje i gra na maxa do końcowego gwizdka sędziego. W  końcówce meczu 87' kapitan i trener Wojciech Figurski zdobywa gola i Jeziorak Iława prowadzi 3:1. W 90 minucie gospodarze zdobywają kolejną bramką i spotkanie kończy się wynikiem 4:1. Strzelcem bramki był Kochalski.

Spotkanie derbowe zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy, ale widać było już  zmęczenie sezonem u zawodników obu drużyn.

Jeziorak Iława - Malanowski, Kolcz, Kowalski, Kressin, Święty, Figurski, Kuciński, Parulis, Madej, Galas, Sagan.
Motor Lubawa - Kościński, Sobótka, Gerka, Śnieżawski, Sobolewski, Demishew (Rogozyński), Zasuwa (Gajewski), Goździejewski (Bah), Józefowicz, Szymański, Olejniczak.