Motor Lubawa - MKS Korsze (2:0) 3:1

Piłkarze IV ligi wykorzystują pogodę i rozgrywają spotkania rundy wiosennej. Motor Lubawa  rozegrał w dniu dzisiejszym 16 kolejkę. Przeciwnikiem była drużyna MKS Korsze, z którą gospodarze 10 sierpnia w Korszach zremisowali 1:1.
Po rundzie jesiennej goście plasują się na 10. miejscu, a Motor Lubawa na 5.

Od początku spotkania gospodarze narzucili swój styl gry i z upływem czasu stwarzali groźne  akcje pod bramką gości. W 15 minucie Goździejewski po dośrodkowaniu strzela głową minimalnie nad poprzeczką. Kilka minut później w zamieszaniu pod bramką gości mogła paść  bramka, ale bramkarz intuicyjnie obronił.

Pierwsza bramka padła w 26 minucie po strzale Romana Śnieżawskiego i gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Po zdobyciu bramki gospodarze nadal dominowali na boisku, ale bramka druga padła dopiero w 36 minucie, której strzelcem po akcji prawą strona boiska i dośrodkowaniu zdobył Miłosz Olejniczak. W końcówce pierwszej połowy ten sam zawodnik strzelił tuż obok słupka z dogodnej sytuacji strzeleckiej. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:0 dla drużyny Motoru Lubawa

W drugiej połowie goście w 50 minucie zdobywają bramkę po strzale Trafalskiego. Trener Motoru - Krzysztof Malinowski dokonuje zmiany. W miejsce Diemisheva wchodzi Sobolewski, kilka minut później w miejsce Konicza wchodzi na boisko Mahamadou Bah.

Po zmianie zawodników w drużynie gospodarzy i drugiej żółtej kartce Pawła Sawickiego, a w konsekwencji czerwonej, w 77 minucie Szymański zdobywa trzecią bramkę dla Motoru Lubawa i  gospodarze obejmują prowadzenie 3:1. W końcówce spotkania na boisko weszła trójka  zawodników rezerwowych drużyny gospodarzy: Kuczyński, Rogożyński i Gerka.

W 89 minucie za faul na Zelmańskim strzelec bramki Trafalski, otrzymuje czerwoną kartkę i  goście grają w dziewiątkę. Mecz kończy się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Za tydzień ostatni mecz w tym roku. Motor rozegra 17 kolejkę na stadionie w Iławie i zmierzy się  z Jeziorakiem Iława.

MKS Korsze: Zięba, Flis, Kozłowski, Gąsiorowski, Piwiszkis, Piotr Sawicki, Krajewski, Gwizdek, Trafarski, Gąsiorowski.
Rezerwowi: Jędrzejewski i Predko.

Motor: Kościński, Burchart, Sobótka, R.Śnieżawski, Konicz, Diemishev, Zasuwa, Goździejewski, Józefowicz, Szymański, Olejniczak, Sikora, Gerka, Zelmański, Sobolewski, Bah, Kuczyński, Rogożynski.