Motor Lubawa - Mamry Giżycko (4:0) 4:1

Opublikowano:

Piąta i szósta drużyna IV ligi rozegrała dziś na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie 15 kolejkę.
Piłkarze Motoru zajmują szóste miejsce z dorobkiem 22 punktów i tyle samo punktów ma na swoim koncie Mamry Giżycko. Na własnym boisku gospodarze rozegrali mecz 13 października, pokonując Warmię Olsztyn 2:0, a trzy ostatnie spotkania grali ze zmiennym szczęściem na  wyjeździe. Mamry Giżycko w ostatnim spotkaniu pokonali Polonię Lidzbark Warmiński 2:1, przerywając pasmo czterech przegranych z rzędu. Motor uległ Olimpii Elbląg II 3:1.

Gospodarze w dniu dzisiejszym od początku spotkania grali bardzo szybką, finezyjną piłkę. W 14 minucie, po bramce Romana Śnieżawskiego z rzutu karnego, objęli prowadzenie 1:0. Kilka minut później Miłosz Olejniczak, po solowej, pięknej akcji, popisał się kapitalnym strzałem, ale  bramkarz gości również kapitalnie obronił. W tym okresie goście stworzyli tylko jedną groźną  akcję pod bramką Kościńskiego. W 31 minucie Miłosz Olejniczak, po kolejnej szybkiej akcji, zdobywa bramkę dla Motoru na 2:0.

Kilka minut później Roman Śnieżawski popisuje się kapitalnym strzałem z dystansu, trafia w spojenie słupka z poprzeczką, piłka spada w pole bramkowe i  Łukasz Goździejewski zdobywa  trzecią bramkę dla gospodarzy - jest 3:0.

W końcówce pierwszej połowy Motor Lubawa, który bynajmniej w pierwszej połowie rozgrywa  doskonałe spotkanie, Piotr Sobótka zdobywa czwartą bramkę. Do przerwy Motor prowadzi 4:0 z Mamrami Giżycko.

W drugiej odsłonie dzisiejszego meczu, trener Malinowski dokonał zmian w drużynie. Za Szymańskiego wszedł Zasuwa, Bah za Goździejewskiego, Kleber za Konicza, Michalak za Olejniczaka. Druga połowa była bardziej wyrównana i w końcówce goście zdobyli honorową bramkęktórej strzelcem był Jacek Rutkowski. Na zakończenie rundy jesiennej forBet IV ligi, spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem drużyny Motoru Lubawa 4:1, która awansuje na 5 miejsce w tabeli.

Motor: Kościnski, Burchart, Sobótka, Gerka, Szymański, Śnieżawski, Konicz, Goździejewski, Józefowicz, Olejniczak, Diemishev.  rezerwowi: Sikora, Ewertowski, Bah, Zasuwa, Michalak, Kleber, Rogożyński.

Mamry Giżycko: Karol Murawski, Tomasz Bańkowski (Adrian Kucharski), Rafał Darda, Adam Bognacki, Jacek Rutkowski, Filip Rusiak (Jakub Kozłowski), Mariusz Rutkowski, Michał Świderski (Radosław Gulbierz), Mateusz Skonieczka, Krystian Wiszniewski, Krystian Sadocha (Maciej Pawlukiewicz). 

opr. mz
foto mz  

materiał z konferencji: MLKS Motor Lubawa