Dzien Kariery

Opublikowano:

24 października 2019 r. odbyły się wydarzenia związane z realizacją zadań z zakresu doradztwa zawodowego, które wpisały się w treść hasła Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery: ,,Wielokulturowość kapitałem przyszłości”.   W tym dniu uczniowie przebrali się za przedstawicieli różnych profesji, dzięki czemu w szkole zapanowała wielozawodowa aura.

W klasach wszyscy opowiadali o specyfice prezentowanego zawodu i wymieniali się między sobą pomysłami na ich realizację. Następnie uczniowie, nauczyciele, chętni rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się finał dnia. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Pani Ewa Szauer- specjalista do spraw jakości, Pani Beata Jurkiewicz – pielęgniarka, Pan Piotr Flaszyński – elektryk oraz Pan Andrzej Licznerski – stolarz.

Wszyscy goście w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy, która najczęściej jest pasją, a co za tym idzie, jest rzetelnie wykonywana. W tym dniu odbyło się także wręczenie dyplomów i słodkich upominków dla laureatów konkursu plastycznego i fotograficznego pt. ,,Moja zawodowa przyszłość - mój ślad w kulturze”. Uczniowie przygotowywali się do niego od początku października.

Jury musiało sprostać niełatwemu wyzwaniu, by wybrać najstaranniej wykonane prace. Na zakończenie dyrektor Szkoły Podstawowej w Rożentalu Marek Józefowicz podziękował wszystkim zaangażowanym za organizację i przebieg Dnia Kariery. Godnym uwagi jest współpraca z powiatowym koordynatorem do spraw doradztwa zawodowego Panią Anną Kowalewską, która przeprowadziła zajęcia z uczniami kl. VIII na temat ,,Planowania dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej”, natomiast szkolny doradca zawodowy Pani Ewa Renkel-Bucha odbyła zajęcia z uczniami kl. VII, dotyczące ,,Sytemu kształcenia w Polsce oraz możliwości nabywania kwalifikacji”.

Dzień przepełniony wielokulturowością, jak również bogactwem zawodów przechodzi do historii oraz wpisuje się już w kalendarz stałych wydarzeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu.

materiał SP w Rożentalu