Mobilna Platforma Edukacyjna OZE w Grabowie-Wałdykach

Opublikowano:

Dnia 30 października 2019 r. Szkołę Podstawową im. Ks. Bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odwiedziła Fundacja Edukacyjna Promyk Energii. Celem fundacji jest ukazanie dzieciom i młodzieży potencjału jaki płynie z działań na rzecz ochrony środowiska i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym.

Pan Jan Falkowski - ekspert od odnawialnych Źródeł Energii, przekazał uczniom wiedzę dotyczącą możliwości wykorzystania naturalnych zjawisk przyrodniczych jako darmowych, niewyczerpalnych źródeł energii. Opowiedział o narzędziu edukacyjnym, które wzbudziło duże zainteresowanie uczniów. Była to Mobilna Platforma Edukacyjna OZE (Odnawialne Źródła Energii). Jest to zestaw 4 urządzeń umieszczonych na przyczepce samochodowej. Zadaniem każdego z nich jest pozyskiwanie energii elektrycznej i cieplnej ze słońca, wiatru i powietrza (za pomocą panelu fotowoltaicznego, kolektora słonecznego, turbiny wiatrowej i powietrznej pompy ciepła).

Podczas pokazu zostały omówione zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, ekologii, zagadnień fizycznych i przyrodniczych. Dzięki Mobilnej Platformie Edukacyjnej OZE uczniowie w doskonały sposób mogli połączyć wiedzę teoretyczną z nauczaniem praktycznym na temat odnawialnych źródeł energii.  Zdobyta wiedza została na koniec podsumowana i utrwalona przy pomocy prezentacji multimedialnej. Uczniowie starszych klas obejrzeli film edukacyjny pt. „Lekcja ekologii”. Najbardziej aktywni uczniowie zostali docenieni za pomocą drobnych nagród i upominków.

Materiał SP w Grabowie-Wałdykach