Witaminy Szkolne

Opublikowano:

W niedzielę 6 października w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie zorganizowano jak co roku tradycyjne Witaminy Szkolne. W tym roku to już XVI Witaminy na terenie szkoły. W ciągu całego dnia szkołę odwiedziło wielu mieszkańców Lubawy.

Na terenie szkoły było wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli, uczniów szkoły, rodziców i sympatyków szkoły. Konkurs plastyczny dla dzieci, piękne  kosze witaminowe, kawiarenka i domowe słodkości.

Można było dokonać badania poziomu cukru i ciśnienia, przejażdżka konna dla dzieci, stoiska z zabawkami, malowanie twarzy itd. W tym roku można było oddać głos na jeden z projektów w ramach Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na scenie w części artystycznej zaprezentował się zespół Ewakuacja, zespól Papugi, lubawskie Wrzosy oraz  Miejska Orkiestra Dęta z Lubawy.
W tym roku dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy - Ratujemy i uczymy ratować, gdzie uczniowie i strażacy ratownicy pokazywali na fantomach jak należy  udzielać pomocy przedmedycznej oraz konkurs „Kapeluszowy zawrót głowy” i wybór najpiękniejszego kapelusza.

(mz)