Jutro mecz. Constract Lubawa - Orzeł ACANA Jelcz Laskowice. Początek godz.19.00

Opublikowano:

Jeśli ktoś myślał, że tegoroczne rozgrywki Futsal Ekstrakalsy będą nudne i przewidywalne, niech spróbuje wytypować wyniki najbliższej kolejki, w tych rozegranych dotychczas niespodzianek było bardzo dużo i zanosi się na kolejne. Bo jaki wynik postawi neutralny kibic w meczu w Lubawie.

Zarówno Acana Jelcz jak i Constract wygrały w swoich ostatnich meczach pokazując naprawdę dobrą dyspozycję. Emocji z pewnością nie zabraknie. O czym wprost z obozu rywali przekonuje Maciej Foltyn.  Zapraszamy na mecz KS Constract Lubawa : Orzeł ACANA Jelcz Laskowice. Początek spotkania godz.19.00 Hala Widowiska OSiR w Lubawie  ul.św.Barbary.

Red:Jak oceniasz tegoroczny start rozgrywek Futsal Ekstraklasy?

Maciej Foltyn:
-W tym roku rozgrywki Futsal Ekstraklasy mogą zaskakiwać. Wbrew temu co myślałem liga jest bardzo wyrównana i ciężko wskazywać w meczach pewnego faworyta. Bardzo dobrze do ligi weszli także beniaminkowie co dodaje jej kolorytu.

Jak wyobrażasz sobie przebieg meczu w Lubawie

M.F.
Mecz w Lubawie na pewno będzie porywającym widowiskiem. Obie drużyny preferują ofensywny futsal, Constract ma na swoim koncie już 18 strzelonych bramek. Moim zadaniem będzie zatrzymać ta statystykę, a wiem ze łatwo nie będzie. Podsumowując będzie to zacięty mecz, z duża ilością strzałów na bramkę.

Zapowiada się najbardziej międzynarodowy mecz naszej Ekstraklasy co sądzisz o zawodnikach zagranicznych w obu zespołach?

M.F.
 Najbardziej międzynarodowy, a mimo to mających za sobą rzesze zagorzałych fanów! Kibice pamięta jeszcze potyczkę barażowa o awans do FE, wiec na pewno są ciekawi jak sytuacja wygląda teraz. Poziom zawodników z za granicy jest wysoki i w każdym z zespołów pomagają oni wyrównać kadrę, a w decydujących momentach potrafią pociągnąć zespoły do zwycięstwa. Po kilku kolejkach poznaliśmy już pokrótce charakterystykę tych zawodników, ale musimy być gotowi na wszystko, bo to oni chcą pokazać, po co wyjechali zagranice i jaka jest ich wartość. Mimo to my musimy skupić się na naszej grze, nie popełnić błędów z poprzednich spotkań i być tak samo skuteczni jak w meczu z Clearexem.

W ostatnich miesiącach obserwujemy gorszą dyspozycję strzelecka w Twoim wykonaniu. Wiemy że takie pytanie zadane bramkarzowi może wydawać się nieco dziwne, ale wiemy że stać Cię na co najmniej kilka bramek w sezonie…
M.F.
Żałuje ze w zeszłym sezonie nie udało mi się podreperować moich statystyk strzeleckich, ale wiem ze jeszcze ich nie zamknąłem  niemniej myślę ze jako bramkarz dojrzałem i staram się bardziej pomoc drużynie i wnieść spokój w tyłach, a nie szarżować na wariata. Strzelanie goli zostawiam kolegom z boiska
 

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Dawid Kleina  
foto: Constract Lubawa