Święto szkoły w Rożentalu

Opublikowano:

3 października wspólnie obchodziliśmy Święto Szkoły. Tegoroczne świętowanie zbiegło się z 15-tą rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęła Msza św., którą celebrował ksiądz proboszcz Zdzisław Licznerski. Obchody w szkole rozpoczęły się ślubowaniem uczniów klasy I.

Po części artystycznej przygotowanej przez wychowawcę panią Wiesławę Lewalską, pan dyrektor Marek Józefowicz dokonał pasowania 17 nowych uczniów.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe teczki na wszystkie świadectwa, które w przyszłości odbiorą w naszej szkole oraz upominki. Po ślubowaniu cała społeczność szkoły obejrzała prezentację multimedialną pod tytułem „Jan Paweł II – droga do świętości”, której narratorem była Dominika Petrikowska, a w rolę Karola Wojtyły wcielił się Jeremiasz Jaroszewski.

Pokaz był wstępem do drugiej części obchodów Święta Szkoły. Tym razem był to finał szkolnego konkursu o Patronie Janie Pawle II. Do pojedynku zasiadły dwuosobowe reprezentacje uczniów klas V-VIII, a za stolikiem jury zasiedli pani Katarzyna Łatkowska i ks. Zdzisław Licznerski.

Trzy tury pytań o różnym stopniu trudności były przeplatane występem zespołu wokalno-instrumentalnego pod batutą pana dyrektora Marka Józefowicza. Rywalizację wygrał duet z klasy VII: Dominika Petrikowska i Sandra Junker, drugie miejsce ex aequo zajęły ekipy z klasy VIII: Ania Szauer i Oliwia Sobota oraz z klasy V: Mateusz Sliwiński i Patryk Laskowski. Trzecie przypadło reprezentacji klasy VI: Julii Szauer i Magdzie Kurchan.

Finalistom nagrody wręczyli m.in.: sekretarz Gminy Lubawa p.Adam Roznerski oraz dyrektor szkoły p. Marek Józefowicz. Konkurs przygotował i poprowadził Andrzej Chołaszczyński.

materiał: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rożentalu