„Komu w drogę temu czas!”

Opublikowano:

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Bp. Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach doskonale już wiedzą, że jak wypoczywać, to aktywnie uprawiając różne dyscypliny sportowe, a także na świeżym powietrzu, podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. W tym właśnie celu odwiedzili kręgielnię w Ostródzie, gdzie wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności w grze w kręgle. Większość dzieci po raz pierwszy miała okazję spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.  Emocjom nie było końca. 

W ubiegłym tygodniu dzieci odwiedziły także Gospodarstwo Agroturystyczne „Koń na biegunach” w Glaznotach. Spędzili tam miło czas przy ognisku i obcowali z przebywającymi tam zwierzętami. Wędrując po najbliższej okolicy mogli zobaczyć żeremie bobrów i podziwiać zabytkowy wiadukt. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się jazda konna. Większość dzieci, po raz pierwszy miała okazję jeździć konno. 

Zajęcia były prowadzone w ramach realizacji projektu: „Komu w drogę temu czas!” finansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność  realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Iławie,  Stowarzyszenie „Przystań” i środków uzyskanych z Gminy Wiejskiej Lubawa.  

Materiał: SP Grabowo-Wałdyki