PAMIĘTAMY…

Opublikowano:

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy 80-tą rocznicę wybuchu najtragiczniejszej w skutkach II Wojny Światowej. Kolejną wycieczką rowerową wspólnie z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych chcemy uczcić pamięć pomordowanych podczas wojny mieszkańców Ziemi Lubawskiej.

Trasa przejazdu „ŚLADAMI POMORDOWANYCH POGRANICZNYM SZLAKIEM” o długości ok. 32 km poprowadzi przez miejscowości Byszwałd, Rodzone, Radomno, Pustki, Rakowice i Targowisko Dolne. Pomniki i obeliski znajdujące się na trasie są widocznym znakiem ogromu tragedii tamtych czasów, a ich historię przybliżą uczestnikom wyprawy krótkie prelekcje. Będziemy także odkrywać granice II Rzeczpospolitej, które przebiegały m. in. wzdłuż rzeki Drwęcy.  

Startujemy w sobotę 7 września o godzinie 14.00 jak zawsze z parkingu przy Banku Spółdzielczym w Lubawie. Na wszystkich uczestników czekają niespodzianki, w tym poczęstunek.

Wycieczka jest realizowana w ramach zadania publicznego „Cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią miasta Lubawa i Ziemi Lubawskiej” dofinansowanego przez samorząd powiatowy.

Wstęp jak zawsze bezpłatny. Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!

Mateusz Szauer
Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych