Motor Lubawa - Mazur Ełk (0:0) 1:0

31 sierpnia na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie piłkarze IV ligi rozegrali piątą kolejkę spotkań. Lubawski Motor po trzech spotkaniach ma na swoim koncie  dwa punkty, po remisie z Korszami i Jeziorakiem, porażce z beniaminkiem Polonią Lidzbark Warm. i zajmuje 14 miejsce  w tabeli zdobywając tylko dwie bramki.

Mazur Ełk zajmuje 11 miejsce, w czterech spotkaniach zdobył tylko  4 punkty, jeden mecz  zwyciężył, jeden zremisował  i odniósł  dwie porażki. Wszyscy  sympatycy  lubawskiej drużyny liczyli na dobą  i skuteczną przede wszystkim grę swojej drużyny w dniu dzisiejszym.

Pierwsza połowa spotkania, to akcje obu drużyn w środku boiska. W  18 minucie gospodarze po kapitalnym strzale Zasuwy mogli objąć prowadzenie, ale bramkarz gości zdołał wypiąstkować  piłkę.

Kolejną  dogodną sytuację mieli gospodarze w 27 minucie - Miłosz Olejniczak główką mógł zdobyć  bramkę, ale  bramkarz gości doskonale bronił. Goście praktycznie w pierwszej połowie nie zagrozili bramce Motoru. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Druga  odsłona zaczęła się interesująco. Jedna i druga drużyna usilnie dążyły do zdobycia dogodnych pozycji i zdobycia bramki. Po jednej z kont gości, bramkarz Motoru Lubawa - Damian Kościński kapitalnie obronił w sytuacji sam na sam z napastnikiem gości.

Trener Motoru dokonał w drugiej połowie kilku zmian. Obraz gry trochę się zmienił, ale  brakowało nadal celnych, silnych  strzałów w światło bramki  drużyny gości. W 72 minucie po zamieszaniu na polu bramkowym gospodarze zdobywają bramkę jest 1:0.

W końcówce goście konsekwentnie próbowali urwać choćby jeden punkt i groźnie kontratakowali do końca spotkania. Obrona Motoru i bardzo dobrze broniący w dniu dzisiejszym bramkarz - Damian Kościński skutecznie bronili swojej bramki.
Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0. Jednak styl gry nadal  pozostawia wiele do życzenia. Miejmy nadzieję, że już w najbliższym spotkaniu w dniu 3  września na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie w meczu zaległym z Stomilem II Olsztyn pokażą  lepszą grę i zdobędą kolejne punkty.

Młodzi piłkarze drużyny gości postawili w dzisiejszym spotkaniu wysoko poprzeczkę i byli bliscy zdobycia bramki. Po 90 minutach spotkania Motor pokonał Mazur Ełk 1:0 po bramce samobójczej  Patryka Rosińskiego (4) i zdobył komplet punktów  na Stadionie Łazienkowskim. W meczu sędzia  główny spotkania, pokazał po dwie żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie gospodarzy.

Mazur Ełk: Danowski- Uszyński, Rosiński, Bobrowski, Woźniak, Gosiewski, Stawiecki, Dębek, Berezovskyi, Ryszkiewicz, Skalski.
Rezerwowi: Moldenhower, Łojewski, Korabiewski, Szulc, Prusinowski, Żołądkiewicz.

Motor Lubawa: Kościnski, Burchart, Zelmański, Śnieżawski, Sobolewski, Junior Bah, Zasuwa Goździejewski, Józefowicz, Olejniczak, Chmielewski
W drugiej połowie grali także: Gierka, Konicz, Michalak, Kleber, Kowalski

Sędzia główny Daniel Szul, asystenci: Mariusz Wolański, Wojciech Gryczka