I Ty możesz pomóc! Charytatywny bieg Tomka z Zakopanego do Gdyni

Opublikowano:

Tomasz Sobania pochodzi z Toszku koło Gliwic, ma 20 lat, studiuje w Warszawie, z pasją oddaje się bieganiu i pisaniu książek. Tomek  biegnie  przez całą Polskę od  Zakopanego  do  Gdyni. Chce to pokonać  w 18 dni, codziennie pokonując dystans maratonu. Łączny dystans - 750 kilometrów.
Wszystko dla spełnienia kolejnego sportowego marzenia, ale także dla pomocy potrzebującej osobie - Dominice, chorej na nowotwór.

Dominika jest młodą, pełną życia mamą, u której w 2017 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi. Z wielu powodów odmówiła jednak narzucanego wszystkim leczenia onkologicznego i wybrała drogę leczenia naturalnego wspomaganego wirusoterapią. Leczenie przynosi efekty, jednak częste wyjazdy, zastrzyki, suplementacja i inne metody, które stosuje Dominika wiele kosztują i to dlatego w trakcie Biegu Tomka będzie trwała zbiórka na pokrycie kosztów. Tomasz założył internetową zbiórkę, będzie ona aktywna przez czas trwania jego biegu. Prócz tego zamierza zbierać pieniądze do puszek w miastach, które odwiedzi.

Bezpośredni link do niej tutaj: https://zrzutka.pl/z2nysa

W  dniu dzisiejszym Tomek  jest  już 15  dni na trasie  Truszczyny – Szymbark w powiecie iławskim. Jutro wyrusza z Szymbarka do Starego Targu. Każdy kto spotka Tomka  biegnącego  może do Niego  dołączyć biegnąc  z Nim.

Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół'' z Knurowa, do którego również należy Dominika.

Do tej pory Bieg wsparły takie firmy jak:Exit Gliwice,Enervita. Klinika zdrowego człowieka,Daweld. Usługi spawalnicze,Szkoły Prywatne im. Z. i. J. Moraczewskich Izodom 2000 Polska ,Gospodarstwo Agroturystyczne "Ranczo" Proboszczowice, sklep.noszecochce.pl.

Pomóc można również wrzucając pieniądze do puszki na trasie Biegu lub wpłacając pieniądze na konto fundacji Różyczka:

02 1050 1298 1000 0024 3486 5487
Darowizna dla Dominiki
"Fundacja Różyczka" ul. Kościuszki 35, 44-100 Gliwice

Na podst.  facebooka   mz