Policyjne podsumowanie weekendu

Opublikowano:

Nietrzeźwi kierujący, awantury domowe, przekroczenia prędkości o 50km/h, zakłócenia ładu i porządku publicznego oraz zdarzenia drogowe to tylko część obowiązków służbowych jakie mieli w miniony weekend iławscy policjanci.

Aż czterech kierujących straciło prawo jazdy, po tym jak na drogach powiatu iławskiego o 50 km/h przekroczyli w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość. Na trzy miesiące trafił natomiast do aresztu 31-letni sprawca włamań do domków na terenie ogródków działkowych, kradł przewody elektryczne oraz elektronarzędzia.

Trzech nietrzeźwych kierowców odpowie za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym, a 61-letni rowerzysta z Babięt został ukarany wysokim mandatem za kierowanie rowerem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Z kolei zatrzymany przez patrol drogówki mieszkaniec Zalewa nie miał nic na swoje usprawiedliwienie, po tym jak badanie zawartości alkoholu wskazało na blisko 3 promile. Opuszczenie mieszkania nakazał Sąd Rejonowy w Iławie mieszkańcowi Susza, który podejrzany jest o znęcanie się nad żoną, musi także obowiązkowo stawiać się na komendzie policji w Suszu. W miniony weekend policjanci z Iławy byli na miejscu 148 interwencji.

Policja przestrzega i przypomina. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo! Znaczna część nietrzeźwych kierujących spożywała alkohol dnia poprzedniego. Nie masz pewności, nie jedź!

źródło KPP Iława