Dzień Eksperymentów w Bajkolandii i Smerfolandii

Opublikowano:

Za nami kolejny wakacyjny tydzień. Czas odpoczynku, swobody i beztroskiej zabawy. Przedszkola Niepubliczne Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie dbając o aktywność i rozwój naszych dzieci w ramach spotkań z cyklu: „Wakacyjne piątki” zorganizowały „Dzień Eksperymentów”.

Temat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko naszych przedszkolaków, ale także dzieci które odwiedziły nas w tym dniu ze swoim opiekunami.
„Dzień Eksperymentów” wprowadził naszych milusińskich w niezwykły świat doświadczeń, obserwacji i doznań, angażując przy tym wszystkie zmysły.

Na dzieci czekały stanowiska przy których mogły samodzielnie wykonać eksperymenty chemiczne takie jak: „Wulkan”, „ Kolorowa tęcza”,czy „Malowanie na mleku”. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko badające zjawiska świetlne i elektryczne, takie jak: działanie „Kuli Plazmowej”, różnokolorowych diod, czy „Tańczących świateł”.

Uczestnicy piątkowego spotkania mieli też okazję „ dotknąć kosmosu” poprzez podziwianie eksponatów typu: „ Galaktyka w słoiku”, „Gwiezdne kule”, a także wykonanie „Lampy-lawy”.

Nasi mali naukowcy poznali również działanie magnesu, sprawdzając jakie przedmioty może przyciągać.
Wspaniałą niespodzianką był również pokaz samodzielnie przygotowany przez naszego podopiecznego Kamilka, który zaprezentował dzieciom doświadczenie zwane „ Słoniowa pasta do zębów. Wszyscy byli pod ogrom wrażeniem umiejętności kolegi oraz efektów jego pracy.
W tym dniu nie mogło również zabraknąć uwielbianego przez wszystkie dzieci malowania twarzy i radosnej zabawy na placu wewnętrznym w naszym przedszkolu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział we wspólnej zabawie i zapraszamy na kolejny „Wakacyjny Piątek” 23 sierpnia.

  materiał:Bajkolandia i Smerfolandia