Policyjne podsumowanie weekendu

Opublikowano:

Zakłócenia porządku, awantury domowe, nietrzeźwi kierujący oraz zdarzenia drogowe – to tylko niektóre ze zgłoszeń podjętych przez policjantów w miniony weekend. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali 136 razy, z czego 90 zdarzeń stanowiły interwencje domowe. Mundurowi zatrzymali również 7 nietrzeźwych kierujących, w tym 3 rowerzystów i 1 sternika.

W trakcie minionego weekendu policjanci byli na miejscu 136 interwencji. W 90 przypadkach były to interwencje domowe, w dwóch rodzinach została wszczęta procedura „Niebieskiej Karty”, 28 zdarzeń dotyczyło naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Od piątku do niedzieli doszło do 3 wypadków drogowych i 15 kolizji. Do jednego z najpoważniejszych zdarzeń drogowych doszło w sobotę w godzinach popołudniowych na trasie Klimy – Pławty Wielkie.

Według wstępnych ustaleń 24-letni mężczyzna kierujący zespołem pojazdów - ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą - włączając się do ruchu z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Kierujący motocyklem doznał otwartego złamania podudzia oraz zwichnięcia kolana, został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji i czujności innych użytkowników drogi policjanci wyeliminowali z ruchu lądowego jak i wodnego kolejnych nietrzeźwych kierujących, w tym 3 rowerzystów i 1 sternika, poruszającego się jachtem motorowym.

Rekordzistą okazał się kierujący rowerem mieszkaniec gm. Zalewo, którego wynik badania wykazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei w piątek w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Volvo pomimo cofniętych przez Starostę Iławskiego uprawnień.Podczas weekendu nie zabrakło również kierowcy, który zlekceważył ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym w m. Rodzone, przekraczając ją o 51 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ponadto został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi. 

źródło: KPP Iława