Szkolenia nauczycieli oraz warsztaty w Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” w Lubawie

Opublikowano:

Profesjonalna kadra dla Waszych dzieci, czyli kolejne szkolenia nauczycieli oraz warsztaty w Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” w Lubawie.

Tematyką szkolenia, które odbyło się w naszym Przedszkolu w czerwcu br. było „Niwelowanie deficytów u dzieci poprzez aktywność fizyczną”. Oprócz szkolenia, nauczyciele uczestniczyli również w  „Warsztatach dotyczących rozwoju KK w grach zespołowych”.

Kadra P.N „Smerfolandia” w Lubawie miała okazję zapoznać się z rolą ruchu w procesach uczenia się, z metodami pracy z dziećmi, opartymi o ruch, np.:” Psychomotoryka Empowermentu’ N.C. Kepharta, „Metoda opowieści ruchowej „ J.C. Thulin, „Elementy gimnastyki rytmicznej”  A.N.Kniessów, „INPP”  Sally Goddard, Integracje Bilateralną, Move to learn , Therapeutic Listening, Listening Fitness, Interaktywny Metronom, Auricula TM, System Forbrain, Smart Movies, ćwiczenia sensoryczno-motoryczne.

Ważną kwestią było również zapoznanie się z możliwościami organizowania sali w celu rozwoju motoryki dużej u dzieci z deficytami i różnego rodzaju problemami związanymi z rozwojem fizycznym.  Kadra przedszkola miała okazję zapozna
 się  z pomocami dydaktycznymi: maty sensoryczne, słuchawki wykorzystywane w metodach Soundsory i Forbrain, duszki, taśmy, koce obciążeniowe, karty dydaktyczne -Body awareness, zabawki stymulujące rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, różnego rodzaju  konstrukcje poziome i pionowe, elementy jogi dla dzieci ( Fidget Spinner Yoga).

Serdecznie dziękujemy naszemu trenerowi, Pani Annie Parakiewicz za cenne informacje i wiedzę, którą z wielkim entuzjazmem przekazała nam na szkoleniu.
Ww. szkolenia i warsztaty, mające na celu doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli, odbyły się w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich: „Przedszkole otwarte dla każdego” realizowanego przez nasze Przedszkole w okresie od 01.12.2018r. do 31.01.2020r.


Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia”