Piknik Rodzinny w Mortęgach

Opublikowano:

Dnia 29 czerwca 2019r. przy Świetlicy Wiejskiej w Mortęgach odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Piknik rodzinny z seniorami’’. Organizatorami pikniku byli Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Klub „Senior +” , Rada Sołecka Wsi Mortęgi oraz Placówka Wsparcia Dziennego.

Piknik rozpoczął się przywitaniem i zaproszeniem do wspólnej zabawy mieszkańców wsi oraz przybyłych gości, przez Panią sołtys Alicję Zabłotną. Następnie młodsza grupa dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego zaprezentowała układ taneczny, który nakręcił publiczność do wspólnej zabawy. Niemałą atrakcją dla widzów było również przedstawienie pt. „Miłość nie jedno ma imię”, w wykonaniu starszej grupy dzieci.  Następnie ogłoszono konkurs rysunkowy pod hasłem „Moja rodzina”. Dzieci chętnie rysowały swoich najbliższych.

W trakcie pikniku można było poczęstować się słodkościami z kawiarenki oraz wyrobami ze swojskiej chaty, ponad to serwowano przysmaki z grilla. Dla dzieci przygotowano soczki, lody raz inne słodkości. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteriada, licytacje  oraz malowanie twarzy.

Niezwykłą atrakcją był pokaz iluzjonisty. Swoimi sztuczkami wprawił w osłupienie niejednego widza. Niewątpliwie gwiazdą uroczystości był zespól „Wrzosy”, który swoim śpiewem umilił czas zarówno starszym jak i młodszym widzom. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Dzieci jak i starsi uczestnicy mogli się zmierzyć w takich konkurencjach jak: wyścigi raków, duże stopy, bieg z gazetą i wiele innych. Śmiechu było, co niemiara.

Dzięki motocyklistom z Nowego Miasta Lubawskiego, każdy mógł poczuć wiatr we włosach przejeżdżając się motocyklem. Strażacy z OSP w Prątnicy, swoim pokazem wodnym ucieszyli najmłodszych uczestników imprezy. Oprawę muzyczną całej imprezy zapewnił Pan Adam Kowanda z Tuszewa.
Dziękujemy organizatorom, sponsorom  oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pikniku.

Galeria zdjęć: Piknik Rodzinny w Mortęgach  
OPS Lubawa