ZAŚPIEWALI POD LIPAMI

Opublikowano:

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy koronacji figury Matki Bożej Lipskiej chórzyści lubawskiej Appasjonaty z dyrygentem Markiem Józefowiczem na czele, zmobilizowali grupę kilkudziesięciu mieszkańców Lubawy i okolic do wspólnego przygotowania oprawy muzycznej Sum Odpustowych, które odbyły się tradycyjnie w dniach 1 i 2 lipca w Sanktuarium w Lipach.

Hasło „Zaśpiewaj z nami pod Lipami” okazało się skuteczne, przyciągając wielu miłośników muzyki chóralnej i nie tylko. Próby trwające ponad 2 miesiące przyniosły znakomity efekt, a zaprezentowane utwory, w tym m. in. Ave Maria, Dona nobis pacem, Misericordias domini,  podkreśliły wyjątkowy charakter tegorocznych uroczystości, w których uczestniczył Prymas Polski abp. Wojciech Polak oraz biskupi kilku diecezji.

Dla nowych chórzystów była to także okazja do poznawania specyfiki „chóralnego warsztatu” i znakomitej  atmosfery jaka od lat panuje w lubawskim zespole. Okazją do podsumowania pracy nad tym wyjątkowym projektem była wspólna próba połączona z piknikiem integracyjnym, który odbył się 3 lipca na terenie Hotelu Copernicus.

Oprawione zdjęcie poszerzonego składu Appasjonaty wręczone każdemu uczestnikowi przez dyrygenta będzie miłą pamiątką tego wydarzenia, a dobre wspomnienia zachętą do aktywnego uczestnictwa w życiu lokalnego chóru, który w przyszłym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia.  
(M.Sz.)   
foto także mz