SERYJNI WŁAMYWACZE ZATRZYMANI

Opublikowano:

Nowomiejscy kryminalni od pewnego czasu prowadzili czynności mające na celu wykrycie sprawców włamań do budynków mieszkalnych, które były zgłoszone w ostatnich miesiącach. Analiza zebranego przez funkcjonariuszy materiału doprowadziła do wytypowania osób podejrzewanych o te czyny. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Policjanci często zatrzymują sprawców popełnianych przestępstw na gorącym uczynku lub bezpośrednio po ich popełnieniu. Czasami jednak potrzeba dużo czasu i cierpliwej pracy, żeby w końcu osiągnąć cel. Tak było w przypadku dwóch mężczyzn, których zatrzymali nowomiejscy policjanci.

Pod koniec czerwca 2019 roku funkcjonariusze zatrzymali 61- i 25-latka podejrzewanych o włamanie do jednego z domów na terenie nowomiejskiego powiatu. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie gminy  Biskupiec i gminy Lubawa. Obaj mężczyźni typowani byli także jako sprawcy kradzieży z włamaniem do innych domów, w tym także tych położonych na terenie powiatu ostródzkiego. Łupem sprawców padło mienie o wartości przekraczającej łącznie 73 tysiące złotych. Śledczy ustalili, że po włamaniach sprawcy skradzione mienie w postaci biżuterii, zegarków, sprzętu elektronicznego, zakopywali m.in. w lesie, część natomiast udało im się sprzedać. Część utraconego mienia została odzyskana i już trafiła do pokrzywdzonych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem dokonywanych w okresie od 2012 roku. Obu może teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 61-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wobec młodszego z mężczyzn prokuratur zastosował dozór policji.

Śledczy nie zakończyli pracy w ich sprawie i ustalają, czy zatrzymani mężczyźni na swoim koncie mają również inne przestępstwa.

źródło: KPP Nowe Miasto Lub.